Kwarantanna po powrocie do Polski? Już nie…

Zgodnie z rozporządzeniem od 28.12.2020 osoby powracające do Polski z zagranicy poddane są obowiązkowej kwarantannie.

22.01.2020 weszło w życie rozporządzenie, zgodnie z którym możliwe jest zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny przy powrocie do naszego kraju.

Warunkiem jest przedstawienie negatywnego wyniku testu (RT-PCR lub antygenowy) wykonanego na max. 48h przed momentem przekroczenia granicy Polski przy powrocie.

Wiemy gdzie w danym kraju taki test zrobić i jaki jest jego koszt -> poniżej garść niezbędnych informacji:

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ras Al Khaimah – bezpłatne testy dla osób, które wakacje spędziły w Ras Al Khaimah. Wymagany jest paszport oraz voucher hotelowy. Testy wykonywane są w centrum handlowym Al Hamra.

Dubaj – testy można wykonać w wielu punktach medycznych na terenie Dubaju w cenie ok 120 USD.

 Malediwy

Zdecydowana większość hoteli ofertuje testy dla swoich Gości w cenie ok 120 USD. Wymaz pobierany jest w hotelu a następnie wysyłany do laboratorium w Male. Wynik otrzymywany jest w formie elektronicznej.

Egipt

Testy można wykonać na 48 h przed wylotem z Egiptu  w cenie ok 30 USD w certyfikowanym laboratorium w Hurghadzie. Klienci muszą posiadać ze sobą kopię paszportu wraz z pieczątką wjazdową na teren Egiptu oraz kopię biletu lotniczego z data wylotu z Egiptu do Polski. Część organizatorów wprowadziła już darmowy test „na powrót”

 Hiszpania

Wyspy Kanaryjskie – Koszt testu RT PCR to ok 125 EUR, testu antygenowego ok 30 EUR.

Poniżej lista placówek na poszczególnych wyspach.

lista placówek na Wyspach Kanaryjskich

Meksyk

Testy wykonać można w większości hoteli 4* i 5*. Test może zostać wykonany w jednym z laboratoriów zlokalizowanych w Cancun i Playa del Carmen. Cena testu to ok 30 – 35 USD (szybki test).

Kenia

Test PCR można wykonać w Diani Beach Hospital od poniedziałku do soboty od 9:00 do 11:00 lub na miejscu w hotelach – koszt ok 100 USD

Dominikana

Testy można wykonać w większości hoteli 4 i 5* (antygenowe), oraz w laboratoriach, których lista znajduje się poniżej

Lista placówek w Dominikanie