TURCJA i TUNEZJA łagodzą przepisy wjazdowe dla turystów

W ostatnich dniach dużo się dzieje! Kolejne kraje „otwierają się” dla Turystów i łagodzą dotychczasowe przepisy wjazdowe. Do ulubionych wakacyjnych destynacji tj. Chorwacja, Grecja, Cypr, Hiszpania, Bułgaria i Albania, które zezwalają, by zwolnione z testów zostały osoby zaszczepione podwójną dawką szczepień, dołączyły TUNEZJA i wyczekiwana przez wielu wczasowiczów TURCJA 🙂

Oto aktualne przepisy wjazdowe do TURCJI :

Podróżując do Turcji należy przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego na mniej niż 72 godziny przed wylotem lub testu antygenowego wykonanego na mniej niż 48 godzin przed wylotem.

Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim.

Od 1 czerwca br. z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są :

  1. ZASZCZEPIENI, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionka COVID-19 a od podania pełnej dawki minęło minimum 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zwierać najważniejsze informacje w języku angielskim, pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości – w tym wypadku z paszportem.
  2. OZDROWIEŃCY, czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu wykonanego 6 lub mniej miesięcy przed planowaną podróżą wraz z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim. Dokument musi zawierać dokładne dane osoby podróżującej.
  3. DZIECI poniżej 6 roku życia.

Wymagany jest kod QR. Rejestracji należy dokonać na stronie https://register.health.gov.tr/na mniej niż 72 godziny przed wylotem.

Pamiętajmy również, że od 2 marca 2020 r. obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do TURCJI turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.

Nie zmieniła się też reguła dotycząca ważności dokumentu podróży: paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji.

W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary. Transport publiczny działa z ograniczeniem do 50% obłożenia dostępnych miejsc. Wycieczki fakultatywne odbywają się w ograniczonym zakresie – obłożenie pojazdów na wycieczkach możliwe jest maksymalnie w 50%. Sklepy są zamknięte lub działają w ograniczonym zakresie. W czasie występujących ograniczeń obiekty noclegowe pozostaną otwarte i nadal będą obsługiwać swoich gości. Obiekty gastronomiczne poza hotelami, takie jak restauracje i kawiarnie, będą serwować posiłki tylko na wynos.

Aktualne przepisy wjazdowe do TUNEZJI :

Podróżując do Tunezji należy przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego na mniej niż 72 godziny przed wylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim.

Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są :

  1. ZASZCZEPIENI, którzy posiadają zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionka COVID-19 a od podania pełnej dawki minęło minimum 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zwierać najważniejsze informacje w języku angielskim, pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości – w tym wypadku z paszportu.
  2. OZDROWIEŃCY, czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu wykonanego 6 lub mniej miesięcy przed planowaną podróżą wraz z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim. Dokument musi zawierać dokładne dane osoby podróżującej.
  3. DZIECI poniżej 12 roku życia.

Wymagany jest kod QR. Rejestracji należy dokonać na stronie https://app.e7mi.tn/. Bez wydrukowanego kodu QR pasażerowie mogą nie zostać wpuszczeni do samolotu.

Obywatele polscy udający się do TUNEZJI są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji. Bezpośrednie loty czarterowe przeznaczone są dla turystów. Brak możliwości rezerwacji biletów czarterowych w jedną stronę.

W Tunezji obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej w tym na ulicy, w zamkniętych obiektach użyteczności publicznej i komunikacji zbiorowej. Przemieszczenia się poza hotelem jest możliwe wyłącznie pod opieką lokalnych agencji turystycznych.

Oferty na wymarzone wakacje znajdziecie na naszej stronie https://wczasy.online/

Zapraszam również do naszego biura przy ul. Rakowickiej 20/3b 🙂