Pamiętaj, aby Twoje wakacje były BEZPIECZNE!

Powoli kończy się kolejny sezon letni, który kolejny raz pokazał wzrost w wyjazdach zagranicznych Polaków z biurami podróży. Większość z nich została zapewne skrupulatnie zaplanowana bez względu na cel wyjazdu. Każda z nich wymagała odpowiedniego przygotowania, co większym lub mniejszym stopniu miało wpływ na to czy wyjazd będzie udany czy nie.

W euforii spowodowanej  zbliżającym się wyjazdem, zapominamy jednak aby wyjazd był przede wszystkim BEZPIECZNY! Niezależnie od wieku osoby wybierającej się na odpoczynek, ważnym elementem jest wykupienie dobrego ubezpieczenia podróżnego.

Polisa to przede wszystkim zabezpieczenie przed ryzykiem poniesienia dodatkowych, często bardzo wysokich kosztów tzw. medycznych. Ubezpieczenia na czas podróży chronią nas przed losowymi wypadkami, które mogą zniszczyć wyjazd np. zaginięcie bagażu rejestrowanego lub utrata dokumentów tożsamości.

„Jeżeli do tej pory nic się nie wydarzyło, to na wyjeździe też się nic nie stanie”, jest to najczęstsze wytłumaczenie osób, które dokonują zakupu urlopu. Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, że wyjeżdżając na wakacje bez dodatkowego ubezpieczenia, liczymy na farta. „Nie chcę dodatkowego ubezpieczenia. Mam kartę EKUZ”. Jest ona bezpłatna i wydawana przez NFZ, działa ona jednak tylko na terenie Europy i ponadto obejmuje leczenie tylko w placówkach państwowych danego kraju, a jeżeli w danej placówce dopłaca się np. do pobytu w szpitalu, EKUZ tego nie pokrywa, opłacamy z własnej kieszeni. Co więcej, istnieje wiele wykluczeni, na które nie zwracamy uwagi, najważniejsze z nich to koszty powrotu do kraju.

Cudowanie zaplanowany urlop możemy zapamiętać do końca życia i to nie w pozytywnym odbiorze. Koszty zawiązane z nagłym zachorowaniem, losowymi wypadkami np. złamaniem nogi często sięgają tysięcy euro, co powoduje zrujnowanie budżetu rodziny. Dobra polisa ubezpieczeniowa jest najczęściej wybawieniem.

            NA WSZYSTKIM MOŻNA OSZCZĘDZAĆ, ALE NIE NA UBEZPIECZENIU.

Wymarzony, spokojny urlop możesz kupić za kilkanaście złotych. Pamiętać trzeba jednak aby uwzględnić specyfikę wyjazdu. Inaczej wygląda ubezpieczenie rodzinnego wyjazdu, którego głównym celem jest wypoczynek nad morzem, inaczej wyjazd na narty czy nurkowanie. Zawsze należy zwracać uwagę i  decydować się na polisę z wysoką kwotą gwarantowaną, która zapewni pokrycie kosztów leczenia / pobytu w szpitalu / transportu medycznego. Wiele czynników decyduje o szczegółach dodatkowego ubezpieczenia, jednak jeżeli zdecydujesz się na pomoc doświadczonego agenta proponującego nam ubezpieczenie to zyskasz święty spokój i udany urlop.

 

Znalezione obrazy dla zapytania signal iduna