najlepsze plaże na wyspach zielonego przylądka

Republika Zielonego Przylądka to stosunkowo nowy kierunek, wybierany przez podróżnych na miejsce swoich wakacji. Wyspy znajdują się w zdecydowanie bliższej odległości niż większość egzotycznych destynacji, a mimo to, zwłaszcza w okresie zimowym przeniesiemy się do zupełnie innego świata. Ten wyspiarski kraj przyciąga miłośników słońca, kąpieli i sportów wodnych. Wysokie temperatury przez cały rok i przyjemnie ciepła woda stwarzają idealne warunki do odpoczynku właściwie w każdym terminie. Poniżej pokrótce postaram się scharakteryzować najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym miejscu.

Plaża Santa Maria Sal
Jedna z najpopularniejszych plaż znajduje się w południowej części wyspy Sal. Drobny biały piasek i wspaniały odcień wody sprawiają, że miejsce to wygląda jak wyjęte z najpiękniejszej pocztówki. Plaża jest naprawdę szeroka, a ze względu na swoje położenie jest osłonięta przed bardzo wysokimi falami i silnymi prądami wody. Świetne miejsce zarówno do plażowania, jak i kąpieli w oceanie. Ponadto z łatwością znajdziemy tu oferty kursów windsurfingu i kitesurfingu. Warto zaplanować spacer na molo, skąd jaskrawo pomalowane drewniane łodzie wypływają na Atlantyk, aby łowić ryby, a następnie sprzedawać je bezpośrednio na miejscu.

Plaża Carlota / Plaża Estoril – Boa Vista
Jeśli miałbym wybrać najpiękniejszą plażę na wyspie Boa Vista, byłby to pas wybrzeża między Praia Carlota i Praia do Estoril. Miejsce to znajduje się z dala od masowej turystyki. Spodziewać się tu możemy niewielkiej liczby plażowiczów, a w zamian otrzymujemy romantyczny, intymny i prawdziwie egzotyczny klimat. Miejsce to leży między wioską Sal Rei i Praia de Charves i  jest zdecydowanie warte półgodzinnego spaceru po plaży. Osłonięta jest przed wysokimi falami przez przybrzeżną wyspę Ilhéu de Sal Rei i stanowi kapitalne miejsce do spokojnego wypoczynku oraz stawiania pierwszych kroków w windsurfingu. Nieliczne, ale za to niezwykle klimatyczne restauracje dają możliwość znalezienia relaksu i jednocześnie nagrody po długim spacerze brzegiem oceanu. Wygodne leżaki, wspaniała atmosfera i świeże owoce morza sprawiają, że krótki odpoczynek w lokalu okazuje się zwykle jednak nieco dłuższy.

Plaża Ponta Preta – Sal
Niezwykle długa i szeroka. Połacie malowniczego, drobnego piasku jak okiem sięgnąć. Plaża Ponta Preta zaczyna się w Santa Maria na południu wyspy Sal i rozciąga na kilka kilometrów wzdłuż zachodniego wybrzeża. Czekają tu na wypoczywających bezkresne przestrzenie, krystalicznie czysta woda, ruchome wydmy oraz malownicze zachody słońca. W przeciwieństwie do plaży Santa Maria, ocean jest tu bardziej nieprzewidywalny. Kąpiel jest możliwa tylko przy dobrej pogodzie i łagodnym wietrze. Alternatywnie, sztuczna laguna w pobliżu klubu plażowego Bikini zapewnia bezpieczną kąpiel przy każdej pogodzie. Wieczorami powinniśmy się udać na romantyczny spacer, okraszony zapierającym dech w piersiach widokiem zachodzącego słońca.

Plaża Kite Beach – Sal
Plaża ta znajduje się na wschodnim wybrzeżu, zaledwie kilka kilometrów na północ od Santa Maria. Co prawda nie jest to najlepszy wybór do plażowania i zażywania kąpieli w oceanie, ale… doświadczeni kitesurferzy znajdą tu dla siebie idealne warunki. Jak sama nazwa wskazuje, plaża Kite Beach jest obowiązkowym punktem programu dla każdego miłośnika sportów wodnych. Atlantyckie fale i stałe wiatry to gwarantowane warunki doskonałego wyjazdu kitesurfingowego.

Plaża Santa Monica – Boa Vista
Prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Ta wspaniała plaża jest uważana za jeden z cudów Zielonego Przylądka. Jest to długi na ponad 22 kilometry, opustoszały i otoczony całkowicie nietkniętą przyrodą pas wybrzeża. Rozciąga się na południowym zachodzie wyspy. Siła potężnych fal Atlantyku jest tutaj wyraźnie odczuwalna. Dojazd na plażę drogami gruntowymi jest utrudniony, ale potraktujmy to jako zaletę tego miejsca, zwłaszcza jeśli próbujemy się tam dostać  quadem lub jeepem. Pływanie jest możliwe tylko w miesiącach letnich, wiosną natomiast często pojawiają się tu humbaki.

A które miejsce Ty wybierzesz na spędzenie swoich egzotycznych wakacji?  Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące planowanego wyjazdu. Pomożemy wybrać hotel idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i pragnień. Pełna oferta wyjazdów na Wyspy Zielonego Przylądka dostępna jest również w tym miejscu – KLIK.