Cała ona, Barcelona !

Dzisiaj zaproszę Was do hiszpańskiej perły – szybki wypad czy też dłuższy pobyt? Wszystko zależy od tego jak bardzo chcecie „przesiąknąć” klimatem tego miasta.

Barcelona –   to tętniąca życiem i zbudowana z rozmachem, stolica Katalonii. Śmiało może konkurować z najwspanialszymi metropoliami świata.

To miasto pełne oryginalnych możliwości spędzania wolnego czasu, które zachęcają do odwiedzania jej raz, drugi i kolejny. Położona nad Morzem Śródziemnym i słynąca z modernistycznej architektury Gaudiego, sztuki Picassa czy Miro, Barcelona jest jedną z najmodniejszych stolic europejskich. To tutaj tańczące fontanny i wiecznie otwarte kluby i bary tworzą niepowtarzalną atmosferę, która jak magnes przyciąga turystów.

Barcelona jest wyznacznikiem nowych trendów w świecie kultury, mody i gastronomii. Łączy kreatywność artystów i projektantów z szacunkiem i dbałością o miejsca od zawsze tradycyjne. Współżyją w nim urok i spokój starego miasta, awangarda jego najnowocześniejszych dzielnic i miejski rytm jednego z najczęściej odwiedzanych miast na świecie.

Barcelona to miasto wielu możliwości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Każdy wyjedzie stąd z niezapomnianymi wrażeniami.

Barcelona kusi zabytkami, które trzeba zobaczyć – to obowiązkowe punkty na mapie miasta:  Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló czy La Pedrera. Przepiękne parki takie jak Parc de Montjüic czy Ciutadella, które dają ukojenie wśród zieleni w trakcie intensywnego zwiedzania miasta.

Spacery brzegiem morza, La Boqueria czy wizyta na stadionie Camp Nou – FC Barcelona to tzw must see.

Jeśli zgłodniejecie polecam hiszpańskie tapas, świetne owoce morza lub mrożoną kawę wypitą w kafejce przy plaży. No i … najbardziej obłędne ciasto czekoladowe jakie w życiu jadłam.

A wieczorem… wizyta na tętniącej życiem i muzyką La Rambla lub spacer uliczkami Barri Gotic. I obowiązkowo pozdrowienie gołębi na Placu Katalońskim

Barcelona to również miasto dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Wzdłuż wybrzeża można spotkać całą rzeszę osób uprawiających wszelkiego rodzaju sporty – od biegania, poprzez jazdę na rowerze i rolkach a na kalistenice i akrobatyce kończąc.

Kultowa Barceloneta lub Playa de Bogatell to miejsca gdzie popołudniami spotykają się wszyscy, którzy lubią aktywności sportowe na świeżym powietrzu.

Jak zwiedzać Barcelonę?

Wszystko zależy ile mamy czasu i możliwości. Barcelona jest chyba najlepiej przygotowanym miastem w Europie jeśli chodzi o turystów. Komunikacja miejska (autobusy i metro) zawiozą nas w zasadzie w nawet najbardziej odległe zakątki miasta. Centrum i Stare miasto można spokojnie zwiedzić pieszo.

Na miejscu można również wypożyczyć rower, który jest bardzo popularnym środkiem transportu w Barcelonie.

Byłam w ostatnim roku w Barcelonie dwukrotnie – za każdym razem wybierając zwiedzanie miasta na rolkach. Infrastruktura miejska jest idealnie przygotowana pod tą formę zwiedzania. Sieć ścieżek rowerowych z idealną nawierzchnią to mój ulubiony element Barcelony J

Jak dostać się do Barcelony?

Można skorzystać z gotowych programów, które proponują organizatorzy – wówczas jesteśmy częścią grupy. Program zwiedzania jest szczelnie wypełniony szczegółami i mnóstwem informacji. To dobry początek, żeby poznać to miasto.

Jeśli Barcelona urzeknie Was, tak jak mnie – można do niej wrócić już bez grupy. Zapraszam do naszego biura – znajdziemy odpowiednie połączenie lotnicze, hotel lub apartament na spokojny pobyt.

Gwarantuję Wam – jeśli ktoś pojedzie do Barcelony raz, już zawsze będzie chciał do niej wracać.