Polisy turystyczne – zadbaj o beztroską podróż

Facebookgoogle_plusmail

 

Sezon narciarski trwa i chociaż zimę mamy raczej kalendarzową, a pogoda za oknem zwiastuje wiosnę, to miłośnicy nart i snowbordu na pewno robią co mogą , by znaleźć ośnieżone szczyty np. na lodowcach w Austrii , we włoskich Dolomitach lub francuskich Trzech Dolinach.

 

Oddajcie narty do serwisu, szykujcie kondycję przed wyjazdem, zabierzcie kask i gogle, ale niech w ferworze przygotowań do wyjazdu nie umknie Wam jeszcze jedna bardzo ważna rzecz – ubezpieczenie sportów zimowych.

 

Standardowe polisy turystyczne nie obejmują ochroną finansową zdarzeń wynikłych z uprawiania sportów wysokiego ryzyka – a narciarstwo, nawet uprawiane amatorsko, zaliczane jest właśnie do tej grupy . Tu ryzyko wypadku i powstania szkody jest znacznie większe. Zatem, by ubezpieczyć Narciarza konieczna jest polisa z podstawowym ubezpieczeniem kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków z rozszerzeniem właśnie o pakiet SKI.

 

Pakiet SKI zawiera dodatkowo : koszty rehabilitacji, ubezpieczenie sprzętu narciarskiego, koszty karnetu, koszty wypożyczenia sprzętu, odpowiedzialność cywilną na rzeczy i osobie oraz koszty ratownictwa. Warto pamiętać, że te ostatnie – czyli koszty ratownictwa – są wypłacane do sumy kosztów leczenia. Do wyboru jest kilka pakietów zróżnicowanych sumami ubezpieczenia, każdy może dopasować najlepszy wariant dla siebie.

 

I oby polisa taka nie była potrzebna … jednak gdyby nie wszystko przebiegło pomyślnie i konieczna była interwencja lekarza, pamiętajcie, by skorzystać z czynnego całą dobę dostępu do Centrum Alarmowego, które po otrzymaniu zgłoszenia organizuje pomoc osobie poszkodowanej. Numer takiego telefonu jest dołączony do polisy, a rozmowa odbywa się w języku polskim. Można oczywiście na miejscu radzić sobie samemu, jednak wówczas należy zgłosić się do ubezpieczyciela niezwłocznie po powrocie. W obu wypadkach zadbać należy o wszelką dokumentację dotyczącą zdarzenia i/lub leczenia łącznie z rachunkami, ponieważ na tej podstawie można będzie ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów.

 

I pamiętajcie, warto czytać OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia – wydają się nudne, ale zawierają wszelkie niezbędne informacje.

 

Przypominam też, że kupując u nas wczasy lub winiety na autostradykalkulujemy dla Was polisy turystyczne ze specjalnym 20% rabatem!

 

Życzę beztroskiego i bezpiecznego szusowania.

Specjalista ds. turystyki