Zima 2020/21, jakiego sezonu narciarskiego powinniśmy się spodziewać?

Długie, ciepłe letnie dni stopniowo ustępują miejsca tym krótszym i chłodniejszym, charakterystycznym dla jesieni. To w sumie dobra wiadomość, ponieważ znów zbliża się sezon narciarski. Wszyscy też wiemy, że tegoroczny czas wyjazdów zimowych będzie wyglądał inaczej niż dotychczas ze względu na pandemię koronawirusa. W regionach narciarskich wiele myśli się o środkach, które mają zapewnić komfortowe i bezpieczne warunki, pozwalając w pełni cieszyć się doskonale przygotowanymi trasami na miejscu. Nie trzeba więc martwić się o to, że przepadnie nam tegoroczny sezon narciarski. Jak konkretnie będzie on wyglądał? Przeczytaj niniejszy wpis, w którym zawarte są najważniejsze informacje.

Zaletą sportów zimowych w dobie obostrzeń związanych z koronawirusem jest to, że i tak uprawiane są one na zewnątrz. Nic nie ograniczy więc nam uczucia wolności w górach, czy głębokiego oddechu świeżym górskim powietrzem. Jakie obostrzenia czekają nas na samym stoku? obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, takich jak wyciągi, czy stacje narciarskie. Nie musi to być koniecznie maseczka, wystarczy na przykład szalik lub komin. Wiedzieć należy, że pracownicy obiektów noclegowych, czy restauracji również zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

A jak będą działały wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie? Obowiązek zakrywania ust i nosa ma również zastosowanie w przypadku korzystania z wypożyczalni. Utrzymanie dystansu społecznego w zamkniętych pomieszczeniach jest łatwe dzięki oznaczeniom na ziemi. Lekcje jazdy na nartach dla początkujących również będą możliwe. Zajęcia będą odbywały się w mniejszych grupach liczących kilka-kilkanaście osób. Instruktorzy narciarstwa zgodnie z zapowiedziami będą prowadzić zajęcia zachowując odpowiednie procedury związane z pandemią koronawirusa, będą ponadto regularnie testowani pod kątem ewentualnych zachorowań. Wskazówka: zalecamy odebrać/zakupić karnet narciarski dzień przed wyjazdem na stok. Dzięki temu unikniemy długich kolejek rano.

A jak sytuacja będzie wyglądała w skibusach i hotelach czy apartamentach? Trudno jest zachować dystans społeczny na wyciągu narciarskim czy w skibusach  Dlatego też i w tym przypadku obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. W godzinach szczytu planowane jest częstsze kursowanie autobusów, aby rozładować kolejki. Możemy być też pewni, że wyciągi narciarskie i skibusy będą dezynfekowane kilka razy dziennie. W hotelach i apartamentach natomiast stosowane będą procedury, które sprawdziły się w sezonie letnim. Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązywał będzie w ogólnodostępnych częściach obiektów, poza restauracjami. Posiłki najczęściej będą serwowane, lub wydawane będą gotowe porcje.

Czy już nie możesz się doczekać zimowego wyjazdu na narty? Nie czekaj i zarezerwuj swój wyjazd już dziś. Komplet ofert dostępny jest w tych miejscach:
Dojazd własny
Samolot
Autokar

Do zobaczenia na stoku!