WAKACJE JESIENIĄ

Wakacje jesienią ? Dlaczego nie… Oto wybrane na wczasy propozycje krajów, do których można polecieć według nowych wytycznych podróżowania w czasie pandemii.

GRECJA

Grecja to idealny kierunek na jesienny urlop. Do wyboru nadal mamy popularne greckie wyspy Kretę, Rodos, Kos, Korfu, Zakynthos lub półwysep Chalkidiki. Pogoda pozostaje wakacyjna, a ceny są znacznie korzystniejsze. Dlatego zarówno osoby plażujące jak również osoby lubiące spędzać czas na zwiedzaniu będą miały frajdę z wakacji. Pamiętajmy, że z Polski do Grecji można lecieć bez obowiązkowych testów i bez kwarantanny. Wymagana jest jedynie rejestracja na stronie i pobranie kodu QR do 24 godzin przed wylotem   https://travel.gov.gr/#/ .

WYSPY KANARYSKIE

Kolejny świetny wybór na jesienny urlop. Gran Canaria, Teneryfa, Fuerteventura czy Lanzarote to najsłynniejsze atlantyckie wyspy pełne słońca i niezapomnianych widoków. Pogoda sprzyja plażowaniu, rejsom katamaranem, trekkingom, nurkowaniu lub aquaparkowym szaleństwom. Na Wyspy Kanaryjskie możemy polecieć czarterowymi lotami. Nie ma testów, nie ma kwarantanny. Konieczna jest rejestracja na stronie https://www.spth.gob.es/lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App na 24 przed rozpoczęciem podróży oraz pobranie kodu QR.

MADERA

Madera jest okrzyknięta krainą wiecznej wiosny, zachwyca wszechobecnymi kolorowymi kwiatami, klifowymi krajobrazami i piękną pogodą. Panuje tu łagodny klimat. Wyspa ma doskonałe warunki do zaoferowania zarówno pasjonatom przyrody jak również osobom uprawiającym sporty takie jak golf, paragliding, nurkowanie, rowery w tym ekstremalny downhill oraz trekkingi. Osoby podróżujące na Maderę, powinny poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery. Nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia. Możliwe jest także okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (test genetyczny – wymaz), wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisanie specjalnej deklaracji, więcej informacji na: madeirasafetodiscover.com

TURCJA

Ulubiony wakacyjny kierunek jesienią również zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Doskonała pogoda, ciepłe morze, ciekawe zabytki i luksusowe hotele z all inclusive – czego chcieć więcej? Dodajmy jeszcze to tego kompletu atrakcyjne ceny – bo takie są aktualnie. Nie ma testów, nie ma kwarantanny, wypełniamy jedynie Deklarację zdrowia. Zniesione zostały też wizy wjazdowe.

TUNEZJA

Tunezja od zawsze słynęła z wakacyjnej atmosfery. Jesienią pogoda jest tu wręcz idealna. Można wypoczywać na lądzie lub na wyspie Djerbie. Tunezja niezmiennie kusi śródziemnomorskim klimatem, piaszczystymi plażami i obłędnym błękitem morza. Przy podróżach w grupach zorganizowanych, czyli z biurami podróży, zniesiony został wymóg wykonania testów PCR. Turyści zobowiązani są do przestrzegania zasad Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji. Wycieczki fakultatywne (muzea, atrakcje turystyczne, obiekty historyczne) są organizowane przez operatorów zgodnie z zasadami ww. Protokołu. Osoby, które samodzielnie chciałyby opuścić hotel mogą to uczynić poprzez wykonanie testu na Covid-19 (na własny koszt) od szóstego dnia pobytu.

EGIPT

Kolejnym krajem, gdzie beztrosko spędzimy jesienny urlop ciesząc się piaszczystymi plażami, gorącym afrykańskim słońcem i turkusowy morzem z koralowymi rafami jest Egipt. Wybór należy do Was, może to być popularna Hurgada, Marsa Alam albo Sharm El Sheikh. Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżni udający się do Egiptu, zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym lub poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Większość Touroperatorów opłaca we własnym zakresie koszt takiego badania. Opłata za wykonanie testu w Egipcie to około 30 USD za osobę. Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat. Cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Po wykonaniu badania, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik, który zostanie przekazany w czasie nie dłuższym niż 24 h od pobrania testu. W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w swoich hotelu (pokoju). Hotel pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia do czasu wyjazdu. Ministerstwo Zdrowia Egiptu pokrywa koszty leczenia podróżnych z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

Zatem, kto z różnych względów odłożył tegoroczny wypoczynek lub kto był już na urlopie, ale nadal czuje niedosyt niech przyjmie uprzejme zaproszenie do naszego biura po październikowe wypady 🙂

Pełną ofertę znajdziecie również na naszej stronie : https://wczasy.online/