Testowanie na Wyspach Kanaryjskich nie takie straszne…

Wyspy Kanaryjskie dołączyły do tych urlopowych destynacji, które będą wymagały od odwiedzających je turystów przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność COVID19. Ale nie taki diabeł straszny 🙂 Oto kilka niezbędnych informacji dla osób, które zapragnęły mimo wszystko oderwać się od tej naszej mało optymistycznej rzeczywistości.

Testowanie turystów rozpocznie się od soboty 14.11.2020. Ważne, by osoby podróżujące na Wyspy Kanaryjskie posiadały negatywny wynik testu na COVID19. Wyłączone z tego obowiązku zostały dzieci poniżej 7-go roku życia oraz osoby, które udokumentują, że przebywają na Wyspach Kanaryjskich od co najmniej 15 dni.

Test musi być wykonany nie później niż 72h przed zakwaterowaniem.

Nie musi być to test PCR, może to być szybki test antygenowy.

Wynik testu koniecznie musi być negatywny i zawierać dane identyfikacyjne podróżnego – np. numer PESEL, datę i czas wykonania badania oraz oznaczenie laboratorium.

Nie jest wymagana forma papierowa z wynikiem testu, może to równie dobrze być forma elektroniczna.

Nie ma również obowiązku posiadania tłumaczenia wyniku testu na język angielski czy hiszpański.

Podczas odprawy u nas, czy tuż po przylocie na Wyspy Kanaryjskie, nikt nie będzie pytał o test. Obowiązek sprawdzenia wyniku testu spoczywa na osobach kwaterujących turystów w hotelach, apartamentach, itp.

Jeśli turysta nie będzie posiadał testu, pracownik danego hotelu czy apartamentu ma obowiązek wskazać najbliższą placówkę, w której taki test może zostać wykonany. Koszt wykonania testu PCR to około 130 euro, koszt testu antygenowego to około 30 euro. Ważnym jest, że turyści nieposiadający testu będą  mogli zakwaterować się w hotelu – mogą zostawić tam swoje rzeczy, następnie nie zwlekając powinni udać się na test i pozostać w izolacji do momentu uzyskania wyniku testu.

Przy pozytywnym wyniku badania, turysta zostanie skierowany na kwarantannę lub leczenie. Taki turysta będzie miał prawo skorzystać z ubezpieczenia od kosztów kwarantanny jakie władze Wysp Kanaryjskich wykupiły dla odwiedzających je turystów. Dlatego też koszt za pobyt w tym samym obiekcie lub innym wskazanym, leczenie oraz powrót do domu, chociaż tu tylko w wypadku transportu sanitarnego, leży po stronie Hiszpańskich Wysp.

Zalecane jest zainstalowanie aplikacji COVID RADAR.

https://www.gobiernodecanarias.org/principal/coronavirus/radarcovid/

Obowiązujące dotychczas warunki podróży na Wyspy Kanaryjskie pozostają bez zmian. Zgodnie z przepisami wjazdowymi wymagana jest rejestracja na stronie https://www.spth.gob.es/ lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App, na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży oraz wygenerowanie kodu QR. Każdy uczestnik podróży (w tym dziecko) musi posiadać oddzielny, indywidualny kod QR. Brak kodu QR może skutkować odmową przyjęcia na pokład samolotu.

https://www.spth.gob.es/

Wyspy Kanaryjskie mają najniższy odsetek zakażonych wirusem. Wyspiarze robią wszystko, by zagwarantować odwiedzającym je turystom pobyt całkowicie bezpieczny. Nie zwlekaj, rezerwuj i korzystaj z pięknej, słonecznej pogody, różnokolorowych plaż i niepowtarzalnego, spokojnego wypoczynku. W pełni na niego zasłużyłeś 🙂

Oferty znajdziesz na naszej stronie

https://wczasy.online/

Służę pomocą w wyborze wymarzonego wypoczynku 🙂