POLSKI BON TURYSTYCZNY

Drodzy Rodzice i Opiekunowie Dzieci, pamiętacie, że 1 sierpnia 2020 roku został uruchomiony Projekt Polski Bon Turystyczny i macie do wykorzystania na turystyczne wojaże po Polsce dofinansowanie w postaci  BONU 500+? Przybliżę pokrótce zasady wykorzystania takiego bonu i opłacenia nim krótszego lub dłuższego rodzinnego wypoczynku w Polsce.

Założeniem wprowadzonego w życie ustawą z dnia 24 lipca bonu turystycznego jest wsparcie wakacyjnego budżetu polskich rodzin w połączeniu z finansowym wsparciem polskiej branży turystycznej tak potrzebnego w okresie kryzysu wywołanego koronawirusową rzeczywistością.

Z bonu turystycznego skorzystają osoby posiadające co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jednorazowo bon turystyczny w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje bon o nominale 1000 zł. Bon przysługuje rodzinom niezależnie od dochodów. Z bonu turystycznego będą mogły skorzystać  także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 roku. Bon należy wygenerować w systemie PUE ZUS. W celu aktywacji bonu konieczne jest zalogowanie się w systemie PUE ZUS przez osobę uprawnioną. Można to zrobić za pomocą profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie poprawności danych oraz dokonanie aktualizacji adresu poczty elektronicznej i numeru telefonu. To bardzo ważne, ponieważ bony, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, będą przekazywane zainteresowanym wyłącznie za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres e-mail.

Zakładając rezerwację wystarczy podać ten właśnie kod obsługi płatności bonem, czyli 16 znaków. Po wprowadzeniu kodu płatności w systemie ZUS, przyjdzie do Państwa kod potwierdzający sms, który należy niezwłocznie podać konsultantowi w celu sprocesowania płatności. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków. Ważne, by wyjazd odbył się w terminie ważności bonu.

Bon dotyczy tylko hoteli i imprez odbywających się na terenie naszego kraju. Zrealizować go można wyłącznie wtedy, gdy na potwierdzeniu rezerwacji będą ujęte uprawnione do realizacji bonu dzieci. Bon jest wolny od podatku. Nie podlega wymianie na gotówkę oraz na inne prawne środki płatnicze.

Bonem opłacimy :

– pobyt w pensjonacie, hotelu, gospodarstwie agroturystycznym;

– miejsce na kempingu;

– uczestnictwo dziecka w obozie rekreacyjnym, sportowym, harcerskim;

– udział dziecka w koloniach;

– jednodniowe wycieczki z udziałem dzieci wraz z przewidzianymi przez organizatora atrakcjami;

Lista obiektów, które zgłosiło się do tego programu jest długa, jest więc w czym wybierać. Są to obiekty oferujące noclegi w ulubionych, malowniczych okolicach i turystycznych miejscowościach nad morzem, w górach czy Mazurach. Rodzinne wakacje nad Bałtykiem, w malowniczych Tatrach, weekendowy wypad z dziećmi do wybranego miasta lub pełen atrakcji wypoczynek na polskiej wsi to nieograniczone możliwości familijnego wypoczynku i zwiedzania, jakie oferuje nasz kraj.

Zapraszamy po oferty do naszego biura, gdzie z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem pomożemy w wyborze niezapomnianego rodzinnego wyjazdu w Polskę z realizacją Turystycznych Bonów 500+.

Propozycje zakwaterowania znajdziecie również na naszej stronie https://wczasy.online/

Informacje wraz z instrukcją jak aktywować bon znajdują się na stronie https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/polski-bon-turystyczny/2619185

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 🙂