Nowe obostrzenia covidowe – ważne informacje

Od 15.12.2021 obowiązują nowe obostrzenia covidove, również te dotyczące podróży w celach turystycznych. Najbardziej istotne zmiany dotyczą podróży w obrębie strefy Non Schengen.

Po powrocie ze strefy Non Schengen z kwarantanny zwolnione są:

  • osoby posiadające negatywny wynik testu na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) wykonany w ciągu 24 godzin przed powrotem do Polski. W celu potwierdzenia zniesienia kwarantanny należy na lotnisku okazać negatywny wynik testu.

Każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen, aby uniknąć kwarantanny, będzie musiała okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Certyfikat zaszczepienia/ozdrowieńca nie zwalnia z kwarantanny. Informacje o miejscach, w których można wykonać test w trakcie pobytu uzyskacie Państwo w recepcji hoteli. Podróżni lądujący na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu będą mieli możliwość wykonania takiego testu po wylądowaniu, przed przekroczeniem granicy – czyli odprawą celną. Test jest odpłatny.

Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi od 15 grudnia dla osób, które nie spełniają powyższych wymagań a wracają z „państw nienależących do strefy Schengen lub niebędących państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym” obowiązkową będzie 14-dniowa kwarantanna. Nie będzie możliwości jej skrócenia. Oznacza to, że przy powrotach miedzy innymi z Albanii, Aruby, Czarnogóry, Dominikany, Egiptu, Indonezji, Jamajki, Kenii, Kostaryki, Kuby, Malediwów, Mauritiusu, Meksyku, Seszeli, Tunezji, Wysp Zielonego Przylądka, Zanzibaru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powracający nie posiadający negatywnego wyniku testu zrealizowanego w ciągu 24 godzin przed kontrolą sanitarną na lotnisku w Polsce muszą poddać się 14 dniowej kwarantannie.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-spoza-strefy-schengen

Po powrocie ze strefy Schengen oraz Chorwacji, Cypru, Bułgarii, Turcji z kwarantanny zwolnione są:

  • osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia,
  • osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy. Dokument potwierdzający izolację należy wygenerować z Internetowego Konta Pacjenta.
  • osoby posiadające negatywny wynik testu na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) wykonany w ciągu 48 godzin przed powrotem do Polski lub od momentu przekroczenia granicy, po powrocie. W celu potwierdzenia zniesienia kwarantanny należy na lotnisku okazać negatywny wynik testu wykonanego za granicą lub w przypadku wykonania testu po powrocie skontaktować się z sanepidem na podstawie wprowadzonego przez laboratorium negatywnego wyniku testu w Internetowym Koncie Pacjenta.
  • dzieci poniżej 12. roku życia podróżujące z dorosłymi, którzy mają negatywny wynik testu wykonanego 48 h przed przylotem.
  • dzieci poniżej 12. roku życia podróżujące pod opieką osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-ze-strefy-schengen

Zapraszamy po oferty wyjazdowe do naszego biura. Do wyboru wyjazdy narciarskie, wypoczynek w cieplejszym klimacie lub niezapomniana egzotyka. Ceny są atrakcyjne, a covidove regulacje nie takie straszne 🙂

Oferty znajdziecie na naszej stronie https://wczasy.online/

Potrzebne winiety wjazdowe do poszczególnych krajów zakupicie on-line przez nasz sklep internetowy http://winiety.com.pl/  lub stacjonarnie w biurze w Krakowie przy ul. Rakowickiej 20.

Do zobaczenia 🙂