Jednodniowe wycieczki z Hurghady – moje top 3

Dzisiejszym tekstem kontynuuję serię wpisów pomagających Wam wybrać wycieczki fakultatywne. Zabieram Państwa tym razem do egipskiego kurortu – Hurghady, gdzie czeka na nas m.in. wyprawa do Luksoru, Snorkeling czy Jeep Safari. Aby pomóc Wam wybrać najlepszą opcję, zamieszczam poniżej wszystkie ważne informacje i praktyczne wskazówki dotyczące konkretnych wypraw.

Zapraszam.

Wyobraź sobie: jesteś na wakacjach i od trzech dni odpoczywasz przy basenie. W sumie to o tym marzyłeś, ale gwarantuje Ci, że początkowo błoga bezczynność powoli zacznie Cię uwierać. To oznacza, że czas zacząć działać. Poniżej przedstawiam trzy jednodniowe wycieczki, które możesz odbyć z Hurghady i gwarantuję: na pewno wybierzesz coś dla siebie.

  1. Luksor

Myślisz Egipt – mówisz: rozległe pustynne krajobrazy, 365 słonecznych dni w roku i wspaniała historia. Może to właśnie ta niezwykła przeszłość Cię zaintryguje. Jeśli chcesz się nieco więcej o niej dowiedzieć, koniecznie wybierz się do Luksoru. Przejazd na miejsce zależnie od tego, gdzie wypoczywasz zajmie Ci 4-5 godzin. Po drodze będziesz mógł zaobserwować pustynne krajobrazy, tak inne w stosunku do tego co oferuje nam nasz lokalny klimat. Wszystko po to aby dotrzeć do zielonej doliny na skraju Nilu. To nad brzegiem tej rzeki niegdyś powstała tętniąca życiem cywilizacja, której pozostałości możemy podziwiać do dzisiaj. W programie wycieczki znajdziemy m.in. takie pozycje do zobaczenia jak Świątynia królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona, Świątynia w Karnaku czy Dolina Królów. Dzięki opiece i ciekawym opowieściom polskojęzycznego przewodnika będziesz mógł jeszcze lepiej poznać to magiczne miejsce. Wszystko to się składa na wyczerpującą, ale niesamowicie satysfakcjonująca podróż!

  1. Snorkeling u wybrzeży wyspy Mahmya

Czy wiesz, że Morze Czerwone kryje jedną z najpiękniejszych raf koralowych na świecie? Nie zapomnij więc zarezerwować wycieczki z elementami nurkowania, gdy jesteś w Egipcie. W drugim punkcie Polecam Ci więc wycieczkę na wyspę Mahmya, czyli odpowiedź Egiptu na Karaiby. Rozpoczniesz ją wcześnie rano. Przyjedzie po Ciebie autokar już o 7:00 i zawiezie Cię do portu, skąd wyruszysz na krótki, ok. 45-minutowy rejs w kierunku wyspy. Po dopłynięciu do pięknej piaszczystej plaży, będziesz miał chwilę na relaks. Następnie łódź zabierze Cię na pełne morze, gdzie przez około godzinę będziesz miał możliwość snurkować na jednej z najpiękniejszych raf Morza Czerwonego – Sabine. Bogactwo życia podwodnego, wielobarwne ryby i przejrzysta woda zapierają dech w piersiach.  Po wodnych atrakcjach wrócisz na wyspę, gdzie będzie na Ciebie czekał lunch. Po nim zostanie Ci dużo czasu na odpoczynek i kąpiele słoneczne w tym niezwykle urokliwym miejscu. Możesz również oczywiście wybrać kontynuację snorkelingu. Pod koniec dnia natomiast wrócisz do hotelu po rejsie łodzią oraz przejeździe klimatyzowanym autokarem. Trudno sobie wyobrazić bardziej ekscytujący dzień na Twoich egipskich wakacjach.

  1. Jeep Safari

Sam nie wiem dlaczego tak jest, ale pustynia przyciąga ludzi. Nie wiem, czy na to wpływ mają rozległe jednostajne krajobrazy, słońce które jest wszechobecne i nie ma przed nim ucieczki, czy szeroko rozumiana nieprzystępność tego rodzaju miejsc. Jedno jest pewne: wiele osób nie może się doczekać obcowania z tak wymagającymi warunkami. A jeśliby do tego dodać przejazd Jeepem, aby spotkać się na kawie w namiocie Beduinów? Albo możliwość poprowadzenia quadu z napędęm 4×4, czy przejażdżka po pustyni pojazdem typu spider? Brzmi zachęcająco, prawda? To wszystko i wiele więcej przeżyjesz wybierając Jeep Safari. Wycieczka, która rozpocznie się po południu trwa około pół dnia, więc resztę czasu możesz spędzić choćby na plaży.

Urlop w Egipcie daje wiele możliwości, a opisane powyżej wycieczki to tylko kilka opcji, które masz do wyboru spędzając urlop w Hurghadzie. Zachęcamy do skorzystania z nich i poznanie kultury i uroków tego starożytnego kraju. Ważne też aby z wycieczek wracać do miejsca,  w którym rzeczywiście możemy się odprężyć i prawdziwie wypocząć. Dlatego zapraszam do rezerwacji wymarzonych wakacji w Egipcie. Wyszukiwarkę ofert znajdziesz w tym miejscu. Tradycyjnie zapraszam również do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem. Nasi konsultanci z chęcią przedstawią interesujące i wyselekcjonowane oferty wypoczynku, a także pomogą w rezerwacji wycieczek fakultatywnych już na etapie zakupu oferty wczasów.