Cypr, czyli słońce, piaszczysta plaża i najpiękniejsza kobieta na świecie

Gdzie można znaleźć słońce, piękne piaszczyste plaże i najpiękniejszą kobietę na świecie? Oczywiście na Cyprze! To tutaj mamy aż 340 słonecznych dni w roku! Afrodyta, bogini piękna i miłości, wyłoniła się tu niegdyś z morza. Czas przyjrzeć się bliżej temu popularnemu celowi podróży. Dzisiejszym wpisem zapraszam Państwa właśnie na Cypr!

Cypr to trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, leży na styku trzech kontynentów – Azji, Afryki i Europy. A jaki jest najlepszy czas aby się tam udać? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi i łagodnym zimom wyspa jest chętnie odwiedzana przez cały rok. Długie piaszczyste plaże, turkusowa woda i imponujące klify charakteryzują jej krajobraz. Oprócz aktywności ograniczających się do plażowania, możemy tu także skorzystać z różnorodnych wycieczek rowerowych, czy wypraw w góry Troodos. Tym samym wyspa może z łatwością konkurować z innymi kierunkami śródziemnomorskimi o spragnionych słońca, aktywnych sportowców.

Podzielona wyspa
Od 1974 r. Cypr jest podzielony na dwie części: Republikę Cypryjską czyli część południowo-zachodnią i „Cypr Północny” leżący na północnym wschodzie, będący pod władaniem Turcji. Granica przebiega przez środek Nikozji, ostatniej na świecie podzielonej stolicy dwóch państw. Wycieczka tutaj jest warta zachodu ze względu na liczne malownicze miejsca i kręte uliczki starego miasta. Wieczorem na miłośników nocnych atrakcji czekają modne bary.

Zachodnie wybrzeże Cypru
Pafos (Stolica Kultury 2017) to tętniące życiem miasto ze wszystkim, co przyspiesza bicie serca wczasowicza: a więc promenadą z palmami, pięknymi plażami i bogatym życiem nocnym. Górzysty półwysep Akamas na północny zachód od Pafos to natomiast prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Żółwie morskie składają tu jaja w prawie nietkniętej naturze, która swoim malowniczym krajobrazem urzeka od pierwszego wejrzenia.

Południowo-wschodnie wybrzeże Cypru
Na południowym krańcu wyspy znajduje się niewielkie, tętniące życiem przez cały rok miasto Limassol , będące połączeniem nowoczesnego stylu życia, śródziemnomorskiej atmosfery i klimatu plażowania. Limassol zachwyca długą promenadą, urokliwa starówką, licznymi tawernami i lokalnymi targowiskami oraz bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Dzięki swojemu idealnemu położeniu geograficznemu w górach Troodos, ta miejscowość wakacyjna jest szczególnie polecana aktywnym wczasowiczom. Na miejscu oferowane są nawet jednodniowe wycieczki do Kairu i Tel Awiwu. Ponieważ miasto jest domem dla wielu studentów, wczasowicze spragnieni imprezowania mogą tu doświadczyć ekscytującego życia nocnego. Liczne kluby i bary gwarantują imprezy do wczesnych godzin porannych.

Południowe wybrzeże Cypru
Kurort Ayia Napa na południowym wybrzeżu Cypru jest bardzo popularny wśród turystów. Tutaj także można odpocząć na jednej z wielu pięknych plaż. Najpopularniejszą z nich jest plaża Nissi. Piasek jest miękki i lekki, woda turkusowo-niebieska, a oferta sportów wodnych niemal nieograniczona. Czy to narty wodne, parasailing czy nurkowanie, możliwości jest naprawdę wiele. Istnieje również szeroki wybór restauracji. Jedyne, co może niektórym przeszkadzać, to dość głośna muzyka na plaży, która nie dla wszystkich jest atutem tego miejsca.

Wschodnie wybrzeże Cypru
Jedną z najpiękniejszych plaż na Cyprze jest Plaża Fig Tree w Protaras, która przypomina Karaiby. Również tutaj woda jest czysta i lśni w najpiękniejszym turkusie, a wejście do wody jest łagodne. Sprawia to, że okolice Protaras poleca się szczególnie rodzinom z małymi dziećmi. Co warte podkreślenia, jasny piasek na plaży jest wyjątkowo drobny.
Kurort Protaras jest bardzo cichy i sprzyja klimatowi rodzinnych wyjazdów. Z kościoła Profitis Elias można podziwiać wspaniały zachód słońca i najpiękniejsze widoki na miasto! Na piesze wędrówki i zwiedzanie polecany jest Park Narodowy Cape Greco. To malowniczo położone miejsce słynie z  surowych krajobrazów i wspaniałych widoków. Co jednak bardzo ważne podczas wycieczki do parku, to zabranie ze sobą wystarczającą ilość wody pitnej!

Wszystkie powyżej opisane miejsca to tylko część opcji, gdzie możemy się zatrzymać spędzając swoje wakacje na Cyprze. Tradycyjnie pełna lista aktualnych ofert, oczywiście z gwarancją najniższej ceny w Polsce, znajduje się pod tym linkiem: wczasy.online