Seszele – rajski archipelag na Oceanie Indyjskim –

Z czego słyną Seszele?

Sceneria Seszeli jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Organizatorzy w swoich katalogach i broszurach prześcigają się  w wyszukiwaniu najbardziej kwiecistych i kolorowych przymiotników aby opisać piękno tych wysp. 92 dziewicze wyspy ukryte na Oceanie Indyjskim, z czego połowa jest niezamieszkana – urzekają swoją niepowtarzalnością.

Nie ulega wątpliwości, że archipelag ma wszystkie klasyczne tropikalne składniki wyspiarskie – rozległe, otoczone palmami zatoki, hamaki kołyszące się na delikatnej morskiej bryzie, kolorowe koktajle w kokosach, wspaniałe zachody słońca oraz fenomenalny serwis hotelowy, który zadowoli turystów.

Woda jest ciepła, krystalicznie czysta, a jednocześnie mieni się wszystkimi odcieniami turkusu, a białe fale delikatnie pieszczą brzeg.

Krajobraz Seszeli jest uosobieniem egzotyki. Plaże należą do najlepszych na świecie, z nieskazitelnym, miękkim białym piaskiem, dziewicze, idealne do zdjęć i spokojnego wypoczynku. Piasek w niektórych miejscach sprawia wrażenie srebrnego.

Większość plaż jest przepięknie ozdobiona palmami, skąpana w słońcu, nieskazitelna i odosobniona.

Wnętrze wysp oferuje zielone wzgórza pokryte liściastymi tropikalnymi dżunglami i szafirowymi lasami deszczowymi na przemian z bujnymi górskimi lasami chmurowymi

Podwodny świat Seszeli tętni życiem, kolorami i niesamowitą topografią. Kwitnące rafy koralowe i duże rafowe płaszczki, żółwie morskie a może zaginiony skarb piracki? To wszystko można znaleźć nurkując w obrębie archipelagu.

Z czego znane są Seszele?

Odizolowane od 75 milionów lat od głównego kontynentu i Indii Seszele są domem dla charakterystycznej flory i fauny, porównywalnej jedynie pod względem wyjątkowości z Wyspami Galapagos czy Madagaskarem.

Tropikalne owoce i rośliny, palmy Coco de Mer, gigantyczne żółwie, endemiczna fauna i flora – charakterystyczna tylko dla Seszeli.

Kultura Seszeli jest głęboko zakorzeniona w historii kolonialnej. Dziś archipelag słynie głównie z dużych kompleksów hotelowych i luksusowych nadmorskich kurortów.

FUN FACTS

Seszele nie są kierunkiem niskobudżetowym, nie są też kierunkiem all inclusive.

Turyści mogą tutaj jednak oczekiwać każdej formy rozrywki – kwestią pozostaje jedynie cena. Dostępne są wszystkie sporty wodne, windsurfing, nocne safari, parasailing, wyścigi łodzi i wiele innych.

Seszele były kiedyś domem dla Oliviera Levasseura, zwanego La Buse, budzącego postrach pirata z Oceanu Indyjskiego, który rzekomo ukrył jeden z największych skarbów w historii piratów. Stojąc pod szubienicą zostawił kryptogram ze wskazówkami co do miejsca pobytu skarbu.

Dziś teren dawnej kryjówki piratów jest należy do kilku sieci hotelowych m.in Hilton, Kempinski, Four Seasons i Club Med.

W 1958 roku na Seszele przyjechał na wakacje Ian Fleming, twórca książek o Jamesie Bondzie. Akcja kolejnej przygody Agenta 007 rozegrała się właśnie na Seszelach.

I teraz najważniejsza informacja, na którą sporo osób czekało od bardzo dawna – w końcu mamy to!

Seszele z bezpośrednim przelotem z Warszawy.

Linie Air Seychells od 15.01 zaczynają rejsy bezpośrednie z Warszawy – z technicznym międzylądowaniem w Kairze.

 

Całe piękno Seszeli w zasięgu ok 11h lotu.

W cenie biletu mamy bagaż 30kg rejestrowany +7kg podręczny.

W ofercie polskich organizatorów dostępna jest większość hoteli na Seszelach.

 

Zapraszamy do rezerwacji.