Malediwy – urlop idealny

Malediwy to wymarzony kierunek dla osób ceniących spokój i luksus. Znajdziecie tam jedne z najpiękniejszych rajskich plaż na świecie z białym piaskiem, lazurową wodą, kokosowymi palmami i bogatą rafą koralową. Odkryjecie idealne warunki do nurkowania, snorkelowania, windsurfingu, kite surfingu. Zamieszkacie w luksusowych hotelach oferujących wille w ogrodzie, na plaży lub na wodzie, a wtedy wystarczy już tylko chwila, by zanurzyć się w szmaragdowym oceanie.

Położone w południowo-zachodniej Azji na Oceanie Indyjskim Malediwy składają się z ponad 1100 wysp zlokalizowanych na 26 atolach większych lub mniejszych. Wyróżnia się tu wyraźne dwie pory roku, porę suchą panującą od grudnia do marca oraz porę deszczową od maja do listopada. Podczas pory suchej panuje przyjemna temperatura na poziomie 26-29°C i występuje średnia wilgotność powierza. Podczas pory deszczowej temperatura przekracza 30°C, opady deszczu i burze trwają krótko, ale są bardzo intensywne. Najlepszą porą na podróż na Malediwy są miesiące przypadające na porę suchą i kwiecień.

Stolicą jest Male, jedyne miasto na Malediwach. Male znajduje się na atolu Kaafu na Male Island, to tu rząd ma swoją siedzibę, tu są budynki administracyjne, centra handlowe, szpitale, szkoły, meczety, galerie i muzea, wieżowce i blokowiska. Na żadnej innej wyspie nie znajdziecie takich budynków, marketów czy w pełni wyposażonego szpitala. Co prawda panuje tu wyspiarski klimat, ale nie tego szukamy w tym raju, zatem wizyta na Male Island w Male jest zawsze bardzo krótka.

Przed wyjazdem na Malediwy musimy spełnić kilka formalności.

Wizę turystyczną, która uprawnia do 30-dniowego pobytu, otrzymuje się na lotnisku w Male. Trzeba w tym celu przedstawić paszport ważny przez co najmniej kolejne 6 miesięcy od planowanego wyjazdu z Malediwów, bilet powrotny i rezerwację hotelu.

Warunki podróżowania podczas COVID-19

– do wjazdu na Malediwy wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w języku angielskim, który powinien być wykonany nie wcześniej niż 96 godziny przed wylotem z Polski;

– 24 godziny przed wylotem należy także wypełnić formularz na stronie https://imuga.immigration.gov.mv/, w pytaniu 'Which island will you be staying?’ wybierając zarezerwowany hotel. Formularz ten należy także wypełnić przed podróżą powrotną.

– test wymagany jest dla wszystkich podróżujących, którzy ukończyli 1 rok życia;

– osoby zaszczepione nie są zwolnione z obowiązku wykonania testu;

– podczas lotów z przesiadką, kraj tranzytowy może wymagać okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 – zarówno przy wylocie, jak i w drodze powrotnej. Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, znajdą Państwo na stronie przewoźnika;

Walutą Malediwów jest rupia malediwska. Najlepiej wziąć ze sobą dolary amerykańskie, których nie trzeba wymieniać na lokalną walutę. Bez problemu można nimi zapłacić prawie wszędzie.

Językiem urzędowym jest malediwski, jednak bez problemu można porozumiewać się po angielsku.

Na Malediwach są używane dwa rodzaje brytyjskich wtyczek, starego i nowego typu. Potrzebna jest więc przejściówka, którą można kupić w polskich sklepach elektrycznych albo na miejscu.

Malediwy są bezpiecznym krajem. Nie wolno wwozić alkoholu, narkotyków. Wywozić nie wolno rafy koralowej.

Najczęściej wybieranym hotelami wśród naszych klientów znalazły się Atmosphere Kanifushi Maldives, Cocoon Maldives, You & Me By Cocoon Maldives, Paradise Island, Cinnamon Dhonveli Maldives.

Zachęcam do odwiedzenia naszego biura albo naszej strony internetowej https://wczasy.online/ w celu wyboru tak urokliwego miejsca na urlop.

Jestem do Waszej dyspozycji 🙂