MADAGASKAR – mora mora….

Facebookgoogle_plusmail

Totalna egzotyka w zasięgu ręki? Teraz to możliwe. Bezpośredni lot z Warszawy zabierze Państwa już od tego sezonu wakacyjnego na wyspę na końcu świata. Niezapomniane widoki, piaszczyste plaże, krystalicznie czysty Ocean Indyjski, palmy i niezwykła przyroda to tylko wstęp do magicznego świata. Zapraszamy w podróż życia do miejsca, gdzie życie płynie „mora mora” – bez pośpiechu i bez stresu.

Madagaskar i towarzyszące mu maleńkie wysepki wokół zapraszają na wypoczynek.

Samolot ląduje na wyspie Nosy Be – na północnym zachodzie Madagaskaru. Plaże jak z bajki i wspaniała przyroda sprawiły, że pokochali ją miłośnicy tropikalnych wakacji. Są tu ekskluzywne hotele, można nurkować, snurkować, zwiedzać pobliskie wyspy, czy po prostu cieszyć się słońcem i oceanem. Skarbem Nosy Be są cudowne, tropikalne plaże. Najbardziej znane to Ambatoloaka, Madirokely i Andilana. Podczas przypływów oceanu, które powtarzają się co dobę, woda na kilka godzin może przykrywać plaże. W głębi wyspy pachną plantacje kawy, wanilii, kakao, cynamonu, ylang-ylang i korzennych przypraw. Bo drugie imię Nosy Be to Wyspa Perfum.

Tygodniowy urlop na Nosy Be w opcji all inclusive można kupić już od 4999 pln/os.

Wybierając się na Nosy Be dobrze jest tez zaplanować zwiedzenie pobliskich wysepek.

Jedną z nich jest bezludna Nosy Tanikely z przepiękną rafą koralową , fantastyczne miejsce na nurkowanie i snurkowanie. Warto odwiedzić też Nosy Komba – Wyspę Lemurów.

Koszt wycieczek fakultatywnych to ok 80 euro/os

Informacje praktyczne:

Turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu z Polski na Nosy Be – ok. 10,5 godz. (przelot bezpośredni).

Czas lokalny na Nosy Be: czas polski plus 2 godz.

Wizy są wymagane. Wizę turystyczną ważną przez 30 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można uzyskać na lotnisku na Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy: ok. 30 EUR.

Klimat Madagaskaru jest tropikalny z obowiązującą porą deszczową przypadającą na okres od grudnia do marca.

Religia panująca na wyspie to chrześcijaństwo oraz tradycyjne wierzenia afrykańskie.

Waluta: ariary madagaskarskie (MGA): 1 USD = 3000 MGA; warto zabrać dolary (USD) o niskich nominałach.

Języki urzędowe: malgaski i francuski.

Napięcie elektryczne: 220 V.

Szczepienia: przy wjeździe na teren Madagaskaru nie są wymagane szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom. Klienci, którzy w ciągu 6 dni poprzedzających przylot na Madagaskar odwiedzili kraj występowania żółtej febry są zobowiązani do posiadania książeczki szczepień na żółtą febrę.

 

Informacje zaczerpnięte ze strony organizatora.

Specjalista ds. turystyki

Post A Comment

1 + 5 =