Schyłek sezonu? Gran Canaria cały czas oferuje piękną pogodę!

Witam! Jeśli jeszcze nie zdążyliście pojechać na wakacje i póki co z różnych powodów ich nie planujecie, nie ma paniki. Jedną z opcji wygrzania się w ciepłym słońcu pomimo końcówki sezonu, a również i długo po nim daje Gran Canaria. Dzisiejszym wpisem zapraszam na spacer po tej właśnie wyspie.

Gran Canaria jest jedną z siedmiu dużych Wysp Kanaryjskich należących do Hiszpanii. Znajduje się przy północno-zachodnich wybrzeżach Afryki na Oceanie Atlantyckim. Jej powierzchnia wynosi 1560 km² a zamieszkuje ją ponad 800 tysięcy osób, stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Sezon turystyczny ze względu na panujący tu klimat, może trwać cały rok.

Z uwagi na to, że możemy znaleźć na wyspie niemal każdy rodzaj krajobrazu, nazywana jest kontynentem w miniaturze. Jest tu przecież zarówno wysoki masyw wulkaniczny ze śnieżnymi szczytami, ale i wiecznie zielone niziny porośnięte egzotyczną roślinnością, a bliskość Sahary sprawiła, że mamy także wysokie wydmy oraz szerokie piaszczyste plaże. Ponadto na Gran Canarii możemy zaobserwować tajemnicze jaskinie i strome klify.

Gran Canaria to niezwykła wyspa na której zawsze świeci słońce, wspaniałym miejscem dla każdego, kto ceni sobie ciepło, plaże oraz sportów wodnych. W południowej części wyspy znajdują się kurorty, które zapewnią nam rozrywkę i luksusowe hotele, m.in. w Maspalomas i Puerto Rico. Na północy z kolei dominują rozległe doliny z niezapomnianymi widokami, gaje oliwne przeplatają się z plantacjami bananowców i drzewkami cytrusowymi.

Wyspa podzielona jest na cztery główne regiony:

Maspalomas znajduje się na południowym wybrzeżu Gran Canarii i jest jednym z najczęściej wybieranym kierunkiem przez turystów. Mamy tu świetnie rozwiniętą bazę turystyczną z licznymi hotelami, restauracjami, miejscami rozrywki i ośrodków uprawiania sportów wodnych.

Las Palmas, czyli północno-wschodni kraniec wyspy, obejmuje także stolicę wyspy, charakterystyczne dla tego regionu są wspaniałe plaże oraz różnorodna baza hotelowa i gastronomiczna.

Region Centralny umiejscowiony jest w środkowej części wyspy, znajdziemy tu głównie tereny górzyste, ale i malownicze doliny z niewielkimi wioskami. W tej części Gran Canarii wznosi się najwyższy szczyt – Pico de las Nieves. Rejon ten charakteryzuje się największą ilością opadów na wyspie, jest też wspaniałą atrakcją dla wszystkich miłośników natury.

Region Północno-zachodni, czyli oaza spokoju, idealne miejsce dla turystów ceniących sobie ciszę i brak zgiełku. Nie uświadczymy tu głośnych, rozrywkowych kurortów, natomiast znajduje się tu Park Przyrody Tamadaba, a zatem większą część tego obszaru znajduje się pod ochroną. Region ten urzeka także malowniczymi jaskiniami, plażami a także niewielkimi, spokojnymi wioskami.

Imponujące krajobrazy, bogactwo natury i świetnie rozwinięte kurorty turystyczne sprawiają, że wypoczynek na Gran Canarii jest świetnym pomysłem na spędzenie urlopu dla każdego nawet najbardziej wymagającego wczasowicza.