Cypr bez szczepień i testów…

Od 17.06 Cypr dołączył do państw, które luzują obostrzenia epidemiologiczne związane z turystyką zagraniczną. Polska dołączyła do krajów z zielonej listy pod względem ryzyka epidemiologicznego a to oznacza, że od 17.06 wszyscy Polacy mogą podróżować na Cypr bez konieczności okazywania negatywnego wyniku testu na Covid-19 przy wjeździe na Cypr. To zdecydowanie ułatwi podróż na Cypr – i nie ma znaczenia czy turysta z Polski jest zaszczepiony czy nie.

W ramach zaleceń pozostaje jednak obowiązek, na mniej niż 48h przed wylotem na Cypr wypełnienie on-line ankiety (Cyprus Flight Pass) uprawniającej do wjazdu na Cypr.

Na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy/ – rejestrujemy dane każdego pasażera, generując finalnie kod QR, który należy przedstawić na cypryjskim lotnisku.

W mocy pozostają przepisy obowiązujące na miejscu: noszenie maseczki w miejscach publicznych. Dotyczy to również pomieszczeń zamkniętych takich jak: kościoły, sklepy, supermarkety, centra handlowe, windy w budynkach użyteczności publicznej itp. Za nieprzestrzeganie tego nakazu grozi grzywna w wysokości do 300. euro.

WAŻNE:
z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Dlaczego Cypr w tym roku na wakacje?

Klimat subtropikalny typu śródziemnomorskiego gwarantuje świetną pogodę oraz idealną okazje do zażywania kąpieli słonecznych i wodnych. Wycieczka do Larnaki czy wakacje w Pafos co roku wybierane są przez europejskich turystów jako idealna destynacja na niezapomniany o każdej porze roku. Dużym atutem wyspy jest mocno rozbudowana baza hotelowa, w której znajdują się propozycje dla rodzin z dziećmi, osób poszukujących spokoju i relaksu, jak i tych którzy cenią dobrą zabawą i rozrywkę. Dobrym wyborem są także oferty Cypr All Inclusive, dzięki którym możesz cieszyć się wypoczynkiem w najwyższym standardzie, zapewniającym wszystko co będzie Ci potrzebne podczas letnich wakacji. Cypr to raj dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Krystalicznie czysta i przejrzysta woda pozwala bez problemu podziwiać faunę i florę podwodnego świata, warte uwagi są także liczne tunele, wraki i jaskinie. Wakacje na wyspie to również idealna okazja do poznania innych sportów wodnych takich jak: narty wodne, loty spadochronem za motorówką, rejsy katamaranem czy windsurfing. Dla tych którzy nie przepadają za kąpielami wodnymi stworzono aż 48 szlaków pieszych, popularna jest także jazda konna oraz golf.

Po więcej informacji zapraszam do biura…