Bez kategorii

Currently browsing: Bez kategorii
 • Zima 2022/23 First Minute już w sprzedaży

  Zapraszam do rezerwacji zimy 2022/23 w ramach First Minute. Pierwsze oferty z Tui są już dostępne i właśnie teraz są najlepsze ceny i z każdym kolejnym etapem promocji będzie tylko drożej.

                                                                     Zobacz co zyskujesz rezerwując teraz:

  – Zaliczka 5%, reszta dopiero 25 dni przed wyjazdem

  Przy rezerwacji oferty na Zimę 2022/23 First Minute® z przelotem czarterowym zapłacisz bardzo niską zaliczkę. Resztę wartości wycieczki dopłacisz dopiero na 25 dni przed wyjazdem.

  – Gwarancja niezmienności ceny za 50 zł/os.

  Masz pewność, że nie będziesz dopłacać do zarezerwowanej wycieczki z przelotem czarterowym, nawet w sytuacji wzrostu kursu walut, kosztów transportu lub opłat lotniskowych.

  – Rezerwuj teraz i zmień […]

 • Hotele sieci Domes – synonim luksusu w nowoczesnym wydaniu

  Hotele sieci Domes to miejsce, w którym zwykły pobyt wakacyjny zamienia się w niepowtarzalne doznanie. Tutaj morze i plaża, wyśmienita kuchnia z całego świata, genialna obsługa dbająca o najdrobniejszy element oraz niepowtarzalny klimat każdego z obiektów tej sieci – gwarantują perfekcyjny urlop. Pełna oferta wypoczynkowa, fantastyczne SPA i wellness w każdym z obiektów oraz liczne atrakcje dla Gości w każdym wieku wyznaczają nowe standardy luksusowych wakacji.

  Hotele sieci Domes zajmują najwyższe pozycje w ogólnym rankingu zadowolenia Gości wśród wszystkich hoteli franczyzowych Mariott w Europie. Spory odsetek Klientów wraca na kolejne urlopy do hoteli tej sieci.

  Sieć Domes ma bardzo ważną filozofię: poza […]

 • Cała ona, Barcelona !

  Dzisiaj zaproszę Was do hiszpańskiej perły – szybki wypad czy też dłuższy pobyt? Wszystko zależy od tego jak bardzo chcecie „przesiąknąć” klimatem tego miasta.

  Barcelona –   to tętniąca życiem i zbudowana z rozmachem, stolica Katalonii. Śmiało może konkurować z najwspanialszymi metropoliami świata.

  To miasto pełne oryginalnych możliwości spędzania wolnego czasu, które zachęcają do odwiedzania jej raz, drugi i kolejny. Położona nad Morzem Śródziemnym i słynąca z modernistycznej architektury Gaudiego, sztuki Picassa czy Miro, Barcelona jest jedną z najmodniejszych stolic europejskich. To tutaj tańczące fontanny i wiecznie otwarte kluby i bary tworzą niepowtarzalną atmosferę, która jak magnes przyciąga turystów.

  Barcelona jest wyznacznikiem nowych trendów […]

 • najlepsze plaże na wyspach zielonego przylądka

  Republika Zielonego Przylądka to stosunkowo nowy kierunek, wybierany przez podróżnych na miejsce swoich wakacji. Wyspy znajdują się w zdecydowanie bliższej odległości niż większość egzotycznych destynacji, a mimo to, zwłaszcza w okresie zimowym przeniesiemy się do zupełnie innego świata. Ten wyspiarski kraj przyciąga miłośników słońca, kąpieli i sportów wodnych. Wysokie temperatury przez cały rok i przyjemnie ciepła woda stwarzają idealne warunki do odpoczynku właściwie w każdym terminie. Poniżej pokrótce postaram się scharakteryzować najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym miejscu.
  Plaża Santa Maria – Sal
  Jedna z najpopularniejszych plaż znajduje się w południowej części wyspy Sal. Drobny biały […]

 • TEST I KWARANTANNA – POWRÓT DO POLSKI

  Szanowni Państwo poniżej informacje co trzeba zrobić, żeby uniknąć kwarantanny po powrocie do Polski? Po powrocie ze strefy Schengen oraz Chorwacji, Cypru, Bułgarii, Turcji z kwarantanny zwolnione są:
  – osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 i upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia,
  – osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy. Dokument potwierdzający izolację należy wygenerować z Internetowego Konta Pacjenta.

  – osoby posiadające negatywny wynik testu na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) wykonany w ciągu 48 godzin przed powrotem do Polski […]

 • Przepisy wjazdowe dla narciarzy

  Przepisy wjazdowe do poszczególnych krajów cały czas się zmieniają, to pociąga za sobą konieczność śledzenia na bieżąco postanowień KE oraz rządów poszczególnych krajów. Poniżej aktualne na dzień 30.12.2021 zestawienie informacji dotyczące krajów europejskich, które od wielu lat cieszą się w zimie sympatią narciarzy.
  WARUNKI WJAZDU DO WŁOCH
  We Włoszech, ważność certyfikatów unijnych (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi 9 miesięcy od podanej dawki (w Polsce jest to 12 miesięcy).
  UWAGA! Od 1 lutego ważność certyfikatów unijnych została skrócona do 6 miesięcy.
  OSOBY ZASZCZEPIONE I OZDROWIEŃCY

  Wypełnić cyfrowy formularz lokalizacyjny (Digital Passenger Locator Form EU PLF). W przypadku problemów technicznych można ją zastąpić wersją papierową. Kartę należy […]

 • FIRST MINUTE 2022

  Szanowni Państwo chciałem przypomnieć, że rezerwując teraz otrzymujecie najlepsze zniżki i rabaty.
  ITAKA  = Przy rezerwacji do 11 stycznia 2022:
  PAKIET 22 na LATO 22 GRATIS:
  • Multi Zmiana 22 • Płatność 22 • Rezygnacja 22 • Gwarancja Najniższej Ceny • NOWOŚĆ! Gwarancja Niezmienności Ceny
  oraz:

  • 15% zaliczki,
  • 2% zniżki dla Stałych Klientów,
  • rodziny 2+2 płacą mniej,
  • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach,
  • bilet do ENERGYLANDII za 1 PLN (dot. oferty Klubów Przyjaciół ITAKI),
  • 7% zniżki na wycieczki lokalne,
  • Imprezy oparte na przelotach rejsowych – zmiany do końca lutego bez opłat (nie dotyczy pakietów dynamicznych)
  TUI
  Przy rezerwacji do 29 grudnia 2021:
  • Zaliczka 5%, reszta […]

 • Seszele – rajski archipelag na Oceanie Indyjskim –

  Z czego słyną Seszele?

  Sceneria Seszeli jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Organizatorzy w swoich katalogach i broszurach prześcigają się  w wyszukiwaniu najbardziej kwiecistych i kolorowych przymiotników aby opisać piękno tych wysp. 92 dziewicze wyspy ukryte na Oceanie Indyjskim, z czego połowa jest niezamieszkana – urzekają swoją niepowtarzalnością.

  Nie ulega wątpliwości, że archipelag ma wszystkie klasyczne tropikalne składniki wyspiarskie – rozległe, otoczone palmami zatoki, hamaki kołyszące się na delikatnej morskiej bryzie, kolorowe koktajle w kokosach, wspaniałe zachody słońca oraz fenomenalny serwis hotelowy, który zadowoli turystów.

  Woda jest ciepła, krystalicznie czysta, a jednocześnie mieni się wszystkimi odcieniami turkusu, a białe fale delikatnie pieszczą brzeg.

  Krajobraz […]

 • lefkada – dlaczego warto się tam wybrać?

  Dzisiejszym wpisem zabieram Państwa na słoneczną Lefkadę. Postaram się odpowiedzieć na zadane w tytule pytanie oraz udzielić kliku wskazówek dla wypoczywających na tej greckiej wyspie.
  Zapraszam!
  Lefkada to czwarta pod względem wielkości wyspa morza Jońskiego, położona jest między Korfu a Kefalonią. Składają się na nią 24 wyspy, znajdujące się na morzu, w niewielkiej odległości od siebie. Nazwa Lefkada pochodzi od przylądku o nazwie Leftkantas, usytuowanego na południowym krańcu wyspy. Ciekawostką jest to, że na Lefkadę można dojechać samochodem, bez przeprawiania się promem, wykorzystując pływający most łączący wyspę ze stałym lądem. Loty czarterowe odbywają się do miejscowości Araxos, a stamtąd do dyspozycji mamy […]

 • Cypr bez szczepień i testów…

  Od 17.06 Cypr dołączył do państw, które luzują obostrzenia epidemiologiczne związane z turystyką zagraniczną. Polska dołączyła do krajów z zielonej listy pod względem ryzyka epidemiologicznego a to oznacza, że od 17.06 wszyscy Polacy mogą podróżować na Cypr bez konieczności okazywania negatywnego wyniku testu na Covid-19 przy wjeździe na Cypr. To zdecydowanie ułatwi podróż na Cypr – i nie ma znaczenia czy turysta z Polski jest zaszczepiony czy nie.

  W ramach zaleceń pozostaje jednak obowiązek, na mniej niż 48h przed wylotem na Cypr wypełnienie on-line ankiety (Cyprus Flight Pass) uprawniającej do wjazdu na Cypr.

  Na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy/ – rejestrujemy dane każdego pasażera, generując […]