Testowanie na wyspach kanaryjskich – aktualne informacje

Wyspy Kanaryjskie nadal pozostają sprzedażowym numerem jeden jesienno-zimowego wypoczynku. Dlaczego ? Ponieważ nie trzeba spędzać w samolocie długich godzin i już po około pięciu lądujemy w ciepłym, spokojnym, przyjaznym turystom kraju 🙂

Miesiąc temu pisałam o obowiązkowych przepisach wjazdowych na Wyspy związanych z obecną sytuacją i obostrzeniami z tytułu COVID-19. Spieszę zatem poinformować, że już nastąpiły pewne zmiany i obowiązują zmodyfikowane przepisy.

Od 10 grudnia 2020 osoby podróżujące na Wyspy Kanaryjskie z krajów wysokiego ryzyka, w z tym z Polski, zobowiązane są do posiadania negatywnego wyniku testu antygenowego lub testu RT-PCR na obecność Covid-19. Przepis dotyczy wszystkich dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia.

Szczegóły dotyczące wykonywania testów na Wyspach Kanaryjskie.

Test musi być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem do Hiszpanii.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu musi być sporządzone w języku angielskim lub hiszpańskim.

Wynik testu będzie weryfikowany przez linię lotniczą w Polsce oraz przez odpowiednie służby na lotnisku w Hiszpanii.

Wynik testu powinien zawierać: datę i czas wykonania testu, dane osoby testowanej, dane jednostki wykonującej badanie i oczywiście informację o negatywnym wyniku test.

Należy sprawdzić, w jakich dniach i godzinach są otwarte punkty badań, aby dokładnie zaplanować termin wykonania testu nie przekraczając wymaganych 72 godzin przed godziną przylotu na Wyspy Kanaryjskie. Lista dostępnych placówek jest dostępna na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych – https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid.

Niezmiennie maksymalnie 48 godzin przed planowaną godziną przylotu wymagana jest rejestracja na stronie www.spth.gob.es/ lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App oraz wygenerowanie kodu QR. Każdy uczestnik podróży, w tym dziecko, musi posiadać indywidualny kod QR.

Zaleca się również pobranie aplikacji mobilnej Radar Covid https://www.gobiernodecanarias.org/principal/coronavirus/radarcovid/.

Sytuacja jest dynamiczna. Jak długo pozostaną aktualne te przepisy trudno przewidzieć. Zaglądajcie Państwo zatem na naszą stronę  https://wczasy.online/, obserwujcie facebookowe wpisy, czytajcie bloga, jesteśmy dla Was na bieżąco 🙂

Zapraszam po oferty 🙂