Costa del Sol – wakacje na wybrzeżu słońca

Costa del Sol, czyli Słoneczne Wybrzeże to region turystyczny w Hiszpanii obejmujący swoim zasięgiem południowe wybrzeże Morza Śródziemnego między Gibraltarem na zachodzie, a przylądkiem Cabo de Gata na wschodzie. Stolicą regionu jest największe miasto na Costa del Sol – Malaga. Na Słonecznym Wybrzeżu najpiękniejsza pogoda, charakteryzująca się wysokimi temperaturami i bezchmurnym niebem trwa od maja aż do października. Najchętniej odwiedzanymi kurortami turystycznymi są Torremolinos, Fuengirola, Marabella i Malaga.

Piaszczyste plaże, świetnie rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna a także egzotyczna przyroda i bogactwo zabytków to główne atuty wybrzeża Costa del Sol. Region ten urzeka typowymi dla śródziemnomorskiego stylu białymi domkami pośród wąskich, urokliwych uliczek. Wczasowicze na Costa del Sol znajdą zarówno miejsca spokojnego wypoczynku nad turkusowym Morzem Śródziemnym, zadowoleni będą także miłośnicy dobrej zabawy i rozrywki, wybrzeże pełne jest restauracji, pubów i dyskotek.

Jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na tej części wybrzeża jest Torremolinos, chętnie przyjeżdżają tu Brytyjczycy, Niemcy, czy też turyści ze Skandynawii. Miasto znajduje się ok. 15 km od Malagi, co stanowi świetny punkt wypadowy do zwiedzenia stolicy regionu. Kurort słynie z plaży Playa del Lido, przy której znajduje się długa promenada, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca. Torremolinos posiada bogatą ofertę hotelową oraz gastronomiczną, wiele jest tu barów, klubów i dyskotek, gdzie nieustanna fiesta trwa niemal cały czas.

Fuengirola jest niewielką, spokojną miejscowością położoną nieopodal Torremolinos. Szeroka, piaszczysta plaża oraz bujna egzotyczna roślinność sprawiają, że wczasowicze mogą się oddać błogiemu relaksowi. Uroku Fuengiroli dodają białe domki porośnięte kolorowymi kwiatami. W mieście znajdziemy także wiele hoteli, restauracji a także wypożyczalni sprzętu do uprawiania sportów wodnych.

Marbella jest z kolei jednym z bardziej luksusowych kurortów turystycznych na Costa del Sol, szczególną uwagę zwraca się tu na wysoką jakość obsługi wczasowiczów. Zarówno hotele jak i restauracje dbają o to by utrzymać wysoki standard świadczonych usług. Nie znajdziemy tu wielu głośnych dyskotek i imprez przez całą dobę. Wypoczynek w Marbelli spodoba się osobom ceniącym spokój i obsługę w hotelach na najwyższym poziomie.

Wypoczywając na Słonecznym Wybrzeżu, warto wybrać się do Malagi, jest to piąte pod względem wielkości miasto Hiszpanii, w którym zachowało się wiele zabytków, wśród nich można wyróżnić Alcazaba, czyli ruiny teatru i rzymskiej twierdzy, ruiny zamku Gibralfaro, czy też katedrę z XVI wieku. Z Malagi pochodził słynny artysta – Pablo Picasso, zatem kolejnym ważnym punktem wycieczki po mieście jest muzeum sztuk pięknych w domu, w którym się urodził.