Meksyk – z wizytą u Majów i Azteków

Meksyk, a właściwie oficjalnie Meksykańskie Stany Zjednoczone – to kraj w Ameryce Północnej zajmujący powierzchnię prawie 2 mln km kwadratowych, co daje mu 14 miejsce na świecie pod tym względem

Jest to kraj pełny kontrastów – tętniące życiem, zaludnione gęsto miasta graniczą z maleńkimi wioskami i dzikimi, niezamieszkałymi terenami.

 

Tradycja łączy się tu z nowoczesnością, bogactwo z ubóstwem.

 

Niezwykle zróżnicowany krajobraz Meksyku od głębokich kanionów, poprzez płaskowyże porośnięte kaktusami, pustynie oraz sąsiedztwo wysokich gór przykrytych śniegiem i tropikalnych lasów, udowadnia nam jak bardzo różnorodnych jest Meksyk – pod każdym względem.

To tutaj tradycja łączy się w nowoczesnością a bogactwo z ubóstwem.

Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie.

Bogactwo podwodnego życia, fauny morskiej i największej na półkuli północnej rafy koralowej stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania.

 

Jednym z najsławniejszych kierunków turystycznych w Meksyku jest Cancun i położona na wybrzeżu Morza Karaibskiego Riviera Maya z kurortami Playa del Carmen czy Puerto Morelos. To tutaj rzesze Amerykanów spędzają swoje urlopy i spring brake.

Meksyk zachwyca kolorową kulturą i wyjątkowym w skali światowej dorobkiem cywilizacyjnym.

 

Kuchnia Meksykańska wyróżnia się wyrazistym smakiem i aromatycznymi przyprawami.

Została doceniona i wpisana na Listę Światowego Niematerialnego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Meksykańskie dania są głęboko zakorzenione w kulturze i religii tego kraju, a zatem nawiązują do rytuałów związanych ze świętami, karnawałem i festiwalami.

Bardzo interesującym zwyczajem jest przynoszenie ulubionych potraw na groby zmarłych bliskich

 

Jednym z najsłynniejszych produktów meksykańskich jest tequilla, czyli tamtejsza wódka o mocy około 40%. Jest produkowana na bazie sfermentowanego owocu agawy niebieskiej. Tequila podbiła podniebienia ludzi na całym świecie i na pewno można ją dostać w wielu miejscach, ale na pewno warto spróbować ją u źródła.

Tajemnicza kultura Majów i Azteków, krystalicznie czyste morze, złociste plaże i szereg świetnych restauracji na świeżym powietrzu są tu w zasięgu ręki.

 

To wakacyjny raj dla wielbicieli słońca, dobrej pogody i zabawy.

Podróż do Meksyku to nie tylko wypoczynek, ale także wspaniała okazja do poznania kultury skrajnie odmiennej od polskiej.

Dzięki temu taka wycieczka może okazać się wyjątkową przygodą, którą pamiętać będziemy przez lata.

 

oferty wypoczynku