Dominikana – egzotyczny raj bezpośrednio z Polski

Nie wiem jak Wy, ale ja już jestem zmęczona – niepewnością spowodowaną przez pandemię, ponurą aurą za oknem, wiecznymi zakazami i obostrzeniami. Chce słońca, ciepła i spokoju… poleżeć na leżaku, wygrzać się w promieniach egotycznego słońca. Zapomnieć o troskach i zmartwieniach dnia codziennego?

Kto ze mną?

Zapraszam wszystkich chętnych w podróż spełnionych marzeń 😉

DOMINIKANA

– bezpośredni lot dreamlinerem z Warszawy już od 26.12

– bez testów covid-19

– szeroki wybór hoteli

– elastyczne pobyty – 7, 10 i 14 nocy

– pobyt w okolicach Punta Cana lub Puerto Plata

– ceny już od 5014 pln/os

Dominikana kusi niezwykłym klimatem oraz wakacyjną atmosferą. Dla Europy obszar ten został odkryty w 1492 r. przez Krzysztofa Kolumba. Pierwotnie Dominikanę zamieszkiwali Karaibowie i Tainowie. W czasach kolonizacji hiszpańskiej ten piękny kraj nazywany był Santo Domingo. To nie tylko ciekawa destynacja jeśli chodzi o wyjazd wypoczynkowy, ale także organizację ślubu w uroczej i prawdziwie romantycznej scenerii.

Na zachodzie tego państwa królują przepiękne parki narodowe z bogactwami natury. Stolica – Santo Domingo – to miejsce, gdzie wieloletnia kultura komponuje się z nowoczesnością. Będąc w stolicy, nie można pominąć podziemnych jaskiń Tres Ojos czy też latarni morskiej Krzysztofa Kolumba. Dominikana to niezwykłe miejsce do odpoczynku.
Fascynującą formą spędzania czasu na Dominikanie może być nurkowanie i podziwianie barwnej rafy koralowej. Do innych atrakcji należy gra w golfa na światowej klasy polach golfowych. Przejażdżka starą kolejką do Mount Isabel del Torres także może urozmaicić nam pobyt.
Na Dominikanie znajdują się także przepiękne Parki Narodowe z iście dziewiczą przyrodą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a świetnym rozwiązaniem może być połączenie wielu aktywności!

Informacje praktyczne

Wizy: wymagana jest karta turystyczna (wliczona w cenę imprezy). Karta jest ważna 90 dni. Paszport musi być ważny co najmniej na czas pobytu na Dominikanie.

Czas przelotu: Warszawa-Punta Cana – ok. 10,5 godz.

Czas lokalny: czas polski minus 5 godz.

Język: hiszpański, można także porozumiewać się po angielsku.

Waluta: dominikańskie peso (RD$): 1 RD$ dzieli się na 100 centów. W obiegu znajdują się monety 1 i 5 pesos oraz banknoty 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 i 2000 pesos. 1 USD = ok. 43 peso, 1 EUR = ok. 51 peso.

Stolica: Santo Domingo.

Napięcie: 110 V (potrzebny adapter i transformator).

Napiwki: obowiązuje zasada, że każdy daje tyle, na ile go stać. Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, barmanom (ok. 5-15%), pokojówkom i bagażowym. Taksówkarzom nie wręcza się napiwków.

Ceny w hotelu i restauracjach: obiad – od 8 USD, kolacja – od 10 USD, butelka wody mineralnej – 1 USD, piwo – 2 USD, butelka wina – 15 USD, kawa – 2 USD, koktajl alkoholowy – ok. 2,5 USD, napój bezalkoholowy – 2 USD.

Wycieczki lokalne: są organizowane przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.