Sharm el-Sheikh – flagowy egipski kurort

Facebookgoogle_plusmail

Miasto Sharm el-Sheikh jest jednym z najbardziej znanych kurortów egipskich. Nazwa miasta oznacza „Zatoka Starca”.  Kurort położony jest nad brzegiem Morza Czerwonego, w Złotej Zatoce, a otaczają go rezerwaty przyrody oraz Park Narodowy Ras Muhammad. Pogoda panująca tu, podobnie jak w całym Egipcie, pozwala na wypoczynek na skąpanych w słońcu plażach właściwie przez cały rok. Podwodne ogrody koralowców, piękne piaszczyste plaże południowego Synaju sprawiają, że rokrocznie miejsce to przyciąga rzesze spragnionych słonecznego wypoczynku turystów z całego świata.

Miasto swoją sławę osiągnęło dzięki znakomitemu usytuowaniu: wspaniała pogoda właściwie przez cały rok, kryształowo czyste Morze Czerwone, mieniące się żywymi barwami rafy koralowe szybko zostały dostrzeżone przez osoby spragnione słońca i fanów nurkowania. Ze względu na to, że praktycznie cały brzeg pokryty jest podwodnymi ogrodami koralowców, miasto zyskało miano światowej sławy ośrodka nurkowego. Obecnie Sharm el-Sheikh jest jedną z najważniejszych miejscowości egipskiego wybrzeża Morza Czerwonego. Miasto tętni życiem przez 24 godziny na dobę, nikomu nie grozi tu nuda ponieważ półwysep jest pełny takich atrakcji jak aquaparki, korty tenisowe, wesołe miasteczka, kluby fitness, tory gokartowe i wiele wiele innych. Liczne sklepiki z orientalnymi pamiątkami, restauracje, bary, kawiarnie, dyskoteki czy kasyna, sprawiają że każdy turysta znajdzie dla siebie odpowiednie miejsca w tym kurorcie. Osoby o mocnych nerwach a przy tym lubiące obcowanie z naturą powinny się skusić na odwiedzenie miejscowego obserwatorium rekinów. Kurort bogaty jest także w liczne ścieżki rowerowe, które wiodą zarówno przez części miejskie jak i piaszczyste wydmy a nawet góry.

Najbardziej na północ wysuniętą dzielnicą Sharm el-Sheikh jest Nabq, słynie  z luksusowych, nowoczesnych hoteli, doskonale przygotowanych na przyjęcie nawet najbardziej wymagających gości. Większość obiektów ma punkty w których można skorzystać z internetu lub dysponują siecią bezprzewodową, świetne centra odnowy biologicznej pozwalają zadbać o kondycję a bogate animacje prowadzone są przez doświadczonych i wiecznie uśmiechniętych instruktorów. Wiele hoteli posiada również własne parki wodne, co stanowi nie lada gratkę dla przyjeżdżających tu rodzin z nieco większymi już dziećmi.

Wakacje w Sharm el-Sheikh są doskonałą opcją na poznanie fascynujących miejsc znanych tylko z książek, czy podręczników do historii. Jest świetną bazą wypadową do poznania najważniejszych miejsc zlokalizowanych w tej części Egiptu, czyli Góry Mojżesza, klasztoru św. Katarzyny, czy Kairu. Będąc tu warto także wybrać się na rejs łodzią ze szklanym dnem, a bardziej odważne osoby mogą sobie pozwolić na motocyklowe safari na pustynię.