Mykonos – wyspa gwiazd, pelikanów i wiatraków … cz.2 – co warto zobaczyć

Facebookgoogle_plusmail

Imprezy do białego rana, pelikany i wiatraki – to pierwsze skojarzenia jakie nasuwają się nam gdy myślimy o Mykonos.

Mykonos to wyspa kontrastów, i zaraz po Santorini jedna z najpiękniejszych wysp w archipelagu Cyklad. Można ją kochać lub nienawidzić jednak na pewno nie można przejść obok niej obojętnie.

Wybieramy tą wyspę jako miejsce swojego urlopu, nie po to by się pochwalić. Chociaż można by, wszak jedziemy na ekskluzywną wyspę, lubianą przez gwiazdy show-biznesu.

Można oczywiście spędzić tydzień na imprezach, każdy wieczór spędzając w innym klubie. Można też przeleżeć na plażach, jednych z najpiękniejszych w Grecji. Jednak to wszystko nie wystarczy by nacieszyć się urokiem Mykonos i poznać jej prawdziwe oblicze.

Miejsca warte odwiedzenia na Mykonos:

– Mała Wenecja –

Jeden z najbardziej urokliwych zakątków na wyspie. To osada założona w XVII wieku przez miejscowych bogaczy. Ich kolorowe domy, zbudowane praktycznie w morzu zachwycają każdego. Mała Wenecja kusi feerią barw oraz mnóstwem tawern i kawiarni, które oprócz ciekawego menu, serwują również spektakularne zachody słońca.

– Młyny –

Znajdują się w południowej części Chory. Powstały między XVII a XIX wiekiem i do dziś pozostają jednym z charakterystycznych elementów Mykonos. Wiatraki widnieją praktycznie na każdej pocztówce z Mykonos.

– Kościół Pangia Parapotriani –

Najczęściej fotografowany kościół na świecie. Obiekt w rzeczywistości składa się z kilku budynków, każdy z nich poświęcony jest innemu świętemu. Budowa całości trwała na przestrzeni 3 wieków.

– wyspa Delos –

Sąsiadująca z Mykonos wysepka, której antyczne ruiny znajdują się na liście UNESCO. Wg mitologii greckiej, to tutaj urodzili się Apollo i Artemida. W wyniku prac wykopaliskowych odsłonięto kompleks świątynny, budowle świeckie, port ze wszystkimi urządzeniami oraz miasto handlowe i liczne domy z I w. p.n.e.

Specjalista ds. turystyki