Mykonos – wyspa gwiazd, pelikanów i wiatraków… cz.1

Facebookgoogle_plusmail

Mykonos to malownicza wyspa leżąca na Morzu Egejskim wśród Cyklad, która urzeka niespotykanym pięknem oryginalnej architektury, długimi plażami z lazurowym morzem w tle oraz niesamowitą gościnnością mieszkańców. Uważany jest powszechnie za jedną z najbardziej kosmopolitycznych wysp greckich, a znakomicie rozwinięte zaplecze hotelarskie i rekreacyjne sprawia, że coraz więcej osób chce tu wypoczywać.

„Mała Wenecja” tak mówi się o Mykonos, wyspa gwiazd i wiatraków. To miejsce niezwykle piękne, kolorowe, stale tętniące życiem. Tu luksus przeplata się z tradycją, tworząc wyjątkową, grecką całość

Mykonos to z pewnością idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić wczasy na niekończących się imprezach. W samym mieście Mykonos znajdują się dziesiątki klubów, barów i restauracji. Luksusowy charakter, ulice wypełnione sklepami renomowanych marek, bogate życie nocne, 300 słonecznych dni w roku – to miejsce gdzie swoje urlopy spędzają m.in.  Paris Hilton, Anna i Robert Lewandowscy, Kinga Rusin czy Ewa Chodakowska

Mykonos żyje swoim własnym rytmem. Tutaj nie znajdziemy tłumów zmierzających rano na plaże, choć należą one do najpiękniejszych w Grecji. Tak naprawdę wyspa budzi się około godziny 16-tej, gdy wszyscy po nocnych szaleństwach udają się do restauracji na obiad i lampkę wina.

Mykonos jednak to nie tylko zabawa i nocne życie. Znajdziemy tu również liczne galerie z dziełami sztuki. Szereg zabytkowych wiatraków witający nas u wybrzeży Mykonos, robi duże wrażenie.

Mykonos to również plaże, jedne z najpiękniejszych w Grecji. Będąc na Mykonos warto skorzystać z oferty przygotowanej przez Platis Gialos. Złoty piasek, turkusowa woda i urozmaicona infrastruktura turystyczna sprawi, ze każdy znajdzie tu cos dla siebie. W północnej części wyspy mamy z kolei kameralną, niewielką i niezwykle urokliwą Agios Sostis Beach – dla miłośników ciszy i  spokoju.

Dużą popularnością cieszy się również Super Paradise Beach, plaża dla nudystów. A dla miłośników długich spacerów po plaży polecam Elia Beach – znajdującą się zaledwie 10km od Chory.

Wypoczywając na Mykonos warto też zwiedzić kilka ciekawych miejsc – najważniejszy z nich to oczywiście Chora, średniowieczne miasto z białymi domkami z czerwonymi dachami, z portem i rzędem średniowiecznych wiatraków i dzielnicą o charakterystycznej architekturze, od której Mykonos nazywane jest „Małą Wenecją”.

Po sąsiedzku odwiedzić możemy kilka innych wysp archipelagu Cyklad – Milos, Paros czy Naksos.

Mykonos to wyspa kontrastów, i zaraz po Santorini jedna z najpiękniejszych wysp w archipelagu Cyklad. Można ją kochać lub nienawidzić jednak na pewno nie można przejść obok niej obojętnie.

Specjalista ds. turystyki