MAROKO

Facebookgoogle_plusmail

Wypad na tydzień do Maroka ? Dlaczego nie … Maroko to kraj, w którym zawsze można liczyć na doskonałą pogodę. Położony jest na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki, pomiędzy Morzem Śródziemnym, Oceanem Atlantyckim i Saharą, zaledwie tylko 14 km od Europy. To kraj dla poszukiwaczy wrażeń, których kusi egzotyka, magia barw, zapachów oraz orientalnych smaków. Maroko ujmuje również gościnnością. Mieszkańcy Maroka to przede wszystkim Arabowie i Berberowie. Zdecydowana większość ludności to muzułmanie. Wizytówką Maroka są zabytkowe medyny. Odzwierciedlają one wygląd najstarszych arabskich miast. Wąskie, poplątane uliczki wśród glinianych zabudowań i w otoczeniu barwnych bazarów oraz restauracji tworzą labirynt, w którym można się pogubić.

Na wczasowiczów czekają tysiące kilometrów rajskich plaż, piękne zabytki architektury pochodzące z czasów Średniowiecza, piaski pustyni, kręte drogi i ośnieżone szczyty gór Rifu i Atlasu z zielonymi, tętniącymi życiem oazami. Najbardziej znane dla turystów miasta to Fez, Marrakesz, Casablanca i oczywiście stolica tego kraju Rabat. Są to miejsca, w których można zobaczyć najciekawsze zabytki i najlepsze atrakcje turystyczne.

Największym kurortem Maroka jest Agadir – nowoczesne miasto z wieloma restauracjami, knajpkami, pubami, dyskotekami, nocnymi klubami. Plaże ciągnącą się tu kilometrami, są piaszczyste, idealne na totalny relaks. Fantastyczna pogoda przez cały rok w połączeniu z ciepłym Oceanem sprzyja sportom wodnym. Znakomite warunki mają miłośnicy surfingu i kitesurfingu. Będąc w Agadirze warto wybrać się na szczyt wzgórza Kasbah, skąd roztacza się piękna panorama na miasto.

Marokańczycy używają języka francuskiego, chociaż językiem urzędowym w tym kraju jest arabski. Można oczywiście porozumiewać się po angielsku, szczególnie w miejscach typowo turystycznych.

Obywatele polscy mają obowiązek posiadania paszportu z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Maroka i są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres 90 dni.

Czas przelotu wynosi około 5 godzin.

Walutą obowiązującą w Maroku jest dirham marokański MAD, w kantorach można wymieniać zarówno euro jak i dolary, chociaż popularniejsze jest euro. Nie poleca się wymiany poza kantorami.

Przy wyjeździe do tego kraju żadne dodatkowe szczepienia nie są wymagane czy zalecane.

Zostało jeszcze kilka dni wakacji, przed nami również wrzesień i październik – warto wybrać się na taki gorący, egzotyczny, afrykański ląd – do Królestwa Maroka 🙂

 

Specjalista ds. turystyki