korfu – najzieleńsza wyspa grecka

Facebookgoogle_plusmail

Korfu należy do archipelagu wysp Jońskich, znajdujących się w zachodniej części Grecji. Zamieszkuje ją około 110 tys. osób, a głównymi miastami są Kerkira, Agios Mattheos oraz Lefkimi.

Będąc na Korfu na pewno warto odwiedzić stolicę wyspy – Kerkirę. Możemy w niej zobaczyć m.in.  zbudowaną na wzgórzach Starą oraz Nową Fortecę, główny plac miasta – Esplanada czy też Stary Pałac i ratusz. Po zakończeniu zwiedzania miasta, turystom na pewno przypadnie do gustu Liston, czyli galeria kawiarń, restauracji i sklepików ciągnących się wzdłuż całej Espelandy, jest to miejsce tętniące życiem do późnych godzin nocnych.

Korfu to także góry, a wśród nich ta najwyższa – Pantokrator ze wspaniałym XVII-wiecznym klasztorem na szczycie. Rozciąga się z niej rewelacyjny widok na wybrzeże Albanii.

Uroki wyspy Korfu doceniane są już od dawnych czasów, kiedy to wypoczywali na niej choćby Napoleon, Cesarz Wilhelm II czy też Cesarzowa Sisi. Tak jak dzisiaj, z całą pewnością zachwycali się zielenią cyprysów i gajów oliwnych a także plantacjami cytryn i pomarańczy.

Osobom szukającym rozrywki, proponujemy udanie się do jednego z najbardziej popularnych miejsc na wyspie – Kavos, niegdyś była to niewielka wioska rybacka, dziś natomiast stała się tętniącym życiem miasteczkiem, w którym zabawa trwa do białego rana.

Idealnym miejscem do wypoczynku dla rodzin z dziećmi jest miasteczko Roda, charakteryzuje się spokojną atmosferą a także wspaniałą, piaszczystą plażą.

Jedną z największych atrakcji Korfu są organizowane rejsy w trakcie których możemy zobaczyć m.in. niewielką Wyspę Świętego Mikołaja, imponującą Błękitną Jaskinię, czy też popływać w krystalicznie czystej wodzie morza Jońskiego.

Górzysty teren, ale i wspaniała roślinność sprawiają, że Korfu jest jedną z najbardziej zielonych wysp Greckich. Cudowne piaszczyste plaże, mnóstwo słońca, urwiste klify oraz urokliwe stare miasto w stolicy wyspy – Kerkirze sprawiają, że stała się ona idealnym miejscem na przeżycie niezapomnianych wakacji.