CYPR – Wyspa Afrodyty!

Facebookgoogle_plusmail

 

 

 

Cypr to jedno z tych miejsc na Morzu Śródziemnym, gdzie słońce świeci przez cały rok!

Bogini miłości Afrodyta dobrze wiedziała, co robi, właśnie tutaj wyłaniając się z morskiej piany.

Na Cyprze jest bosko! Wspaniałe plaże, malownicze góry Troodos, pyszne wina, fascynujące zabytki, świetna zabawa i gościnni Cypryjczycy tworzą obraz wymarzonej wakacyjnej wyspy.

Korzystać z uroków Cypru można na okrągło, przez cały rok.

CYPR, to dwie części: Cypr Północny (tzw. turecki) oraz Cypr Południowy (tzw. grecki)

– musicie zobaczyć obie! Są zupełnie inne!

Cypr Północny to najlepiej strzeżony sekret Morza Śródziemnego. Nazywany też „Cyprem tureckim” teren urzeka spokojną i kameralną atmosferą, komfortowymi hotelami z opcją all inclusive, a także niezwykłymi zabytkami. Od Nikozji – jedynej na świecie podzielonej na pół stolicy – aż po niesamowity port w Girne z rozległymi, piaszczystymi plażami i lazurową wodą. Odwiedzając Cypr Północny, koniecznie zobacz Guzelyurt – miasteczko, słynące z wyśmienitych upraw pomarańczy, Famagustę – miasto z III w p.n.e. z licznymi zabytkami czy Kyrenię z jej pięknym Starym Miastem. Pamiętaj, że Cypr Północny powstał na styku kultur greckiej i tureckiej – ta mieszanka daje niepowtarzalny efekt.

Klimat na Cyprze jest typowo śródziemnomorski. Doskonała pogoda utrzymuje się tutaj właściwie przez cały rok, a latem gorące słońce sprawia, że temperatura sięga zwykle ok. 35°C. Na przełomie kwietnia i maja oraz w październiku słupek rtęci nieco spada, a na Cyprze robi się trochę mniej upalnie.

Najwyższe opady na Cyprze odnotowuje się zwykle pomiędzy grudniem, a marcem, gdy na wybrzeżu temperatury sięgają ok. 16°C.

 

MUSISZ TO ZOBACZYĆ!

 

 

 

 

*INFORMACJE I ZDJĘCIA ZACZERPNIĘTE Z WIEDZY WŁASNEJ ORAZ NAJWIĘKSZYCH TOUROPERATORÓW.

 

 

 

 

 

 

 

 

Specjalista ds. turystyki