Zapraszam na Sardynię – część druga

Facebookgoogle_plusmail

 

Warto zobaczyć miasto Cagliari, gdzie główną atrakcja to XIII-wieczna katedra w Cagliari, Narodowe Muzeum Archeologiczne, w którym znajdują się znaleziska z epoki nuragicznej, epoki bizantyjskiej i rzymskiej ceramiki oraz bazyliki di Nostra Signora di Bonaria.

Jednym z najbardziej znanych zabytków archeologicznych jest rzymski amfiteatr i na pewno warto odwiedzić słynną plażę miejska Poetto, która rozciąga się na około 8 km od malowniczego półwyspu La Sella del Diavolo.

Kolejne atrakcyjne miejsce to średniowieczne miasto Castelsardo zaliczane do „najpiękniejszych miejsc we Włoszech”. Z wysokości Castello dei Doria, która wychodzi na miasto, można podziwiać wspaniały widok na Golfo dell’Asinara.

Villasimius turystyczne miasteczko, które słynie z krystalicznie czystej wody, pięknych zatoczek i długich plaż z najlepszego białego piasku. Wszystko to jest otoczone śródziemnomorskim zaroślami. Jest to również powód, dla którego Villasimius przyciąga wielu turystów w lecie.

Warto zobaczyć rezerwat morski Punta Coda Cavallo, który składa się z wielu małych zatoczek z klifami i piaszczystymi plażami wśród śródziemnomorskich zarośli, które rozpościerają intensywny zapach, jak plaża La Cinta, która rozciąga się na około 5 km z najdelikatniejszym białym piaskiem. Rezerwat morski Tavolara-Capo Coda Cavallo jest także idealny do nurkowania.

Costa Verde – Marina di Arbus to niekończąca się seria dziewiczych plaż, takich jak Piscinas. Piękna piaszczysta, rozległa plaża otoczona wydmami, okrzyknięta przez National Geographic, jako jedna z 21 najpiękniejszych na świecie.

Sardynia jest idealnym miejscem na wakacje dzięki cudownym plażom i wspaniałemu dziedzictwu historycznemu, kulturowemu i naturalistycznemu wyspy. Zdecydowanie polecam 🙂

Specjalista ds. turystyki