belek – topowy kurort riwiery tureckiej

Facebookgoogle_plusmail

Belek jest niewielkim miasteczkiem, zamieszkiwanym przez niemal 7 tysięcy osób. Miasto położone jest na rozległej równinie u południowych wybrzeży Morza Śródziemnego w odległości ok. 30 km na wschód od stolicy Riwiery Tureckiej – Antalyi. Sprzyjający klimat sprawia, że hotele w Belek są czynne przez cały rok. W gorących i słonecznych miesiącach letnich tłumnie przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Cenią wysoki standard miejscowych hoteli oraz wspaniałe piaszczyste plaże. W miesiącach zimowych Belek przyciąga entuzjastów golfa ze względu na rewelacyjnie przygotowane pola do uprawiania tego sportu, chętnie przyjeżdżają tu także kluby piłkarskie na zimowe zgrupowania, gdyż przy wielu hotelach znajdują się pełnowymiarowe i profesjonalnie wyposażone boiska piłkarskie. Hotele położone są pośród piniowych lasów, co zapewnia wczasowiczom spokój i wypoczynek z dala od zgiełku miasta.

Sprzyjający uprawianiu sportów wodnych klimat na pewno ucieszy miłośników tego typu aktywności. Przy plażach znajduje się wiele szkółek i wypożyczalni sprzętu sportowego, aby móc spróbować się w windsurfingu, parasailingu czy żeglarstwie. Łagodne zejście do morza oraz piaszczyste plaże stwarzają także doskonałe warunki do beztroskiego wypoczynku i kąpieli słonecznych dla rodzin z dziećmi.

W ostatnich latach powstało tu prawdziwe centrum turystyczne pełne restauracji, barów i licznych sklepów a także bazar na którym można kupić dosłownie wszystko. Belek to także pachnące piniami powietrze, wiele terenów zielonych i brak ruchliwych ulic. Hotele często położone są na bardzo dużych obszarach, posiadają piękne ogrody oraz świetną infrastrukturę, liczne baseny, bary, restauracje, ze wspaniałym jedzeniem, rozbudowane animacje, możliwość uprawiania szerokiej gamy sportów wodnych i wiele innych. Wszystko to sprawia, że turyści czują się tu dopieszczeni pod każdym względem.

Tereny na których położony jest kurort w swojej historii znajdowały się pod różnymi wpływami. Swój ślad zostawiły tu kultury hellenistyczna, rzymska, bizantyjska czy seldżucka. Do dzisiaj widać te ślady w krajobrazie regionu, najwięcej zabytkowych budowli zachowało się z okresu Imperium Rzymskiego. Belek jest też świetną bazą wypadową do zwiedzania większych miast takich jak Antalya, Side, Alanya, Perge, Aspendos i wielu innych.

Dzisiaj miejscowość jest natomiast symbolem luksusu, skupione tutaj hotele pełne są wszelkiego rodzaju udogodnień. Pobyt w tym kameralnym kurorcie będzie rajem dla amatorów zakupów i łowców pamiątek – jest tu bowiem cały szereg butików i sklepów z dużą różnorodnością towarów. A wszystko to w atmosferze azjatyckiej egzotyki, otoczeniu złocistych plaż oraz błękitnych fal morza.