ZAKYNTHOS – ulubiona wyspa żółwi i nie tylko …

Facebookgoogle_plusmail

Mają wdzięczną nazwę Caretta Caretta.  Wiedzą jak gorący, drobny i delikatny jest piasek u wybrzeży tylko jednej z europejskich wysp. To tam przypływają i składają swoje jaja, a jednocześnie dostarczają niezapomnianych wrażeń odwiedzającym wyspę turystom. Dla nich powstał Narodowy Park Morski. Stały się niemalże symbolem tej małej, magicznej, greckiej wyspy na Morzu Jońskim –  ZAKYNTHOS.

Wyspa urzeka piękną przyrodą, klimatycznymi, tradycyjnymi  wioskami i szmaragdowym kolorem morza.

Kto szuka typowej greckiej architektury na Zakynthos jej nie znajdzie. Wyspa jest terenem aktywnym sejsmicznie i chociaż ostatnie trzęsienie ziemi miało tam miejsce 64 lata temu, nic nie odrestaurowano,  po starych budowlach pozostały jedynie nieliczne ślady, najbardziej widoczne w OLIMPII. Przez kilka wieków wyspa należała do Wenecji, dlatego uliczki miast też są tu bardziej włoskie niż greckie.

Za to nieziemskie widoki zapadają na długo w pamięć, a plaże, szczególnie te dzikie, które wyszukamy sobie sami są przepiękne. Rozsiane po całej wyspie oferują moc różnych atrakcji.

Bajkowe zdjęcia zrobicie w PORTO LIMNIONAS.  Fani sportów wodnych nie będą się nudzić na BANANA BEACH.  Ci, którzy oprócz słońca chcieliby zażyć dodatkowej przyjemności w postaci maseczek z zielonej glinki, powinni odwiedzić PORTO AZZURO. Młodość i witalność pozwolą zachować kąpiele przy plaży XIGIA – tam woda dzięki złożom siarki ma właściwości pielęgnacyjne. Z kolei w LAGANAS, najbardziej rozrywkowej miejscowości z najpopularniejszą plażą na wyspie, będziecie bawić się całe noce.

Nie można również pominąć najsłynniejszej atrakcji Zakynthos – malowniczej Zatoki Wraku. Zatoka ta  z plażą  NAVAGIO uchodzi za jedną z najpiękniejszych plaż Europy.  Jest niewielka, pokryta grubym, prawie białym piaskiem, wciśnięta pomiędzy pnące się wysoko postrzępione góry, z bezchmurnym niebem i niesamowitym, turkusowym kolorem wody. Na samym środku plaży zalega rozpadający się  wrak statku. Czy został tam ustawiony celowo, czy rzeczywiście wyrzuciły go morskie fale, kiedy zatonął dawno temu szmuglując papierosy – tego nie wiadomo. Faktem jest, że codziennie mniejsze lub większe statki wpływają do zatoki z setkami turystów z całego świata, ponieważ każdy, kto odwiedza wyspę, pragnie zrobić sobie tu pamiątkowe zdjęcie.

Jeśli więc nie macie jeszcze w swoim wakacyjnym albumie takiego właśnie zdjęcia, szukacie wypoczynku w otoczeniu pięknej przyrody, marzycie, by popędzić przed siebie na skuterze zapominając o tempie życia codziennego i na własne oczy chcecie się przekonać , że Ziemia naprawdę jest okrągła  – nie zwlekajcie, wakacje tuż, tuż a Zakynthos zaprasza J.

 

Specjalista ds. turystyki