Wyspy Greckie – Wakacje Pod Żaglami

Facebookgoogle_plusmail

Sposobów na spędzenie wolnego czasu w wakacje jest co najmniej kilka. Najczęściej wybieramy błogie lenistwo w połączeniu z kąpielami na przemian w turkusowym morzu i gorącym słońcu, przerywane krótkimi krajoznawczymi wycieczkami. Niektórzy decydują odwrotnie, chcą dużo zwiedzać, poznać jak najwięcej ciekawych miejsc kosztem krótkiego plażowania. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez zorganizowanej wygodnej lotniczej lub autokarowej podróży i tacy, którzy preferują tylko własny dojazd.

A gdyby tak połączyć te elementy, ale spróbować czegoś odmiennego i niezapomniany urlop spędzić pod żaglami z atrakcjami jachtowego stylu życia, pod opieką doświadczonej załogi ? To jest możliwe. Proponuję wybrać się na taką właśnie przygodę z biurem Grecos, które w swojej ofercie ma rejs po uroczych zatoczkach i bezludnych plażach wysp jońskich w najlepszym wypoczynkowym stylu. Nie martwcie się, że nie macie patentu żeglarza jachtowego, albo że w ogóle jeszcze nie mieliście okazji pływać jachtem. Wy macie tylko dobrze się bawić, wypoczywać, podziwiać najpiękniejsze greckie zakątki, zaznając jednocześnie smaku prawdziwej morskiej przygody.

Podczas rejsu będziecie mieszkać na komfortowym jachcie. „Na pokładzie znajdują się cztery przeznaczone dla Was dwuosobowe kabiny i jedna kabina z osobnym wejściem dla załogi. Każda z nich ma swoją własną łazienkę z toaletą, umywalką i prysznicem. We wspólnej strefie znajduje się przyjemna mesa z kanapą, stołem, ekspresem do kawy, lodówkami, kuchnią gazową z piekarnikiem i kuchenką elektryczną. Codziennie między 8:00 a 9:00 rano załoga przygotowuje i podaje śniadanie. Przez cały czas trwania rejsu pozostajecie pod opieką profesjonalnego, polskojęzycznego skippera (który posiada uprawnienia międzynarodowe do prowadzenia jachtów żaglowych morskich) i stewarda. Rejsy prowadzone są przez doświadczonych żeglarzy. Na samym początku wyprawy odbywa się szkolenie z najważniejszych manewrów i czynności na jachcie tak, żeby wszyscy mogli aktywnie uczestniczyć w życiu pokładowym.”

Plan rejsu  jest następujący :

„rejs zaczyna się na Zakynthos.(…) Po przylocie, zakwaterowaniu i pierwszej nocy spędzonej na pokładzie, jacht rusza w stronę Kefalonii, po drodze zatrzymując się na zwiedzanie bajecznych Blue Caves (Błękitnych Grot). Nocleg w porcie w Sami to gwarancja pięknych widoków – okolice miasta słyną z licznych jaskiń! W planie znajdzie się także czas na zwiedzanie malowniczego, portowego miasteczka Fiscardo, nazywanego „jońskim Saint Tropez” i oczywiście…kąpiele morskie! Po Kefalonii przyjdzie kolej na Lefkadę, kolejną zieloną wyspę, co ciekawe – wciąż nieodkrytą przez masową turystykę. Nocleg zaplanowany jest w Sivocie, która oprócz wspaniałych widoków zapewni trochę nocnych rozrywek. W miejscowych tawernach podawane są bowiem przepyszne lokalne dania z ryb i owoców morza. Przygotujcie się więc na prawdziwą ucztę! Następny dzień to podróż do ojczyzny Odyseusza – Itaki – znanej doskonale wszystkim wielbicielom greckiej mitologii (to tutaj znajdują się Źródło Aretuzy, Grota Nimf czy fundamenty starożytnego Alalkomenaj). Dzień zakończy się w malowniczej wiosce rybackiej Frikes, której gościnny port z pewnością przypadnie do gustu wszystkim żeglarzom. Z Itaki jacht śmiało ruszy na Kefalonię, tym razem do leżącego na południowo-wschodnim wybrzeżu miasta Poros. Po nocy spędzonej w porcie przyjdzie czas na rejs na Zakynthos. Niczym wisienka na torcie na trasie pojawi się więc słynna Zatoka Wraku, jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc wyspiarskiej Grecji. (…) Ten rejs z każdego zrobi miłośnika morskich fal, długich gawęd na pokładzie i cudownego leżakowania na dziobie jachtu!”

I nie martwcie się złą pogodą, wiatrem, deszczem – rejs jest zaplanowany wzdłuż zachodnich wybrzeży greckiego kontynentu, ponieważ morze przeważnie jest tu spokojne. Dodatkowo trasy pomiędzy poszczególnymi wyspami są dość krótkie, co ułatwia nawigację. Na początek żeglarskiej przygody to wymarzone warunki.

Zatem cała naprzód !

A jak już „złapiecie wiatr w żagle” –  kolejne rejsy czekają 🙂

 

Specjalista ds. turystyki