Dominikana – błogie plażowanie w środku naszej zimy

Facebookgoogle_plusmail

 

Któż z nas nie marzy o tym, żeby wyrwać się na chwilę w jakiś ciepły rejon świata podczas, gdy u nas nie dość, że słońce świeci tylko przez kilka godzin w ciągu dnia, to jeszcze za oknem widzimy tylko padający śnieg i niskie temperatury na termometrze? Dziś pokrótce przedstawiam słoneczną Dominikanę, na której z pewnością odpoczniemy od towarzyszącej nam obecnie zimowej aury.

Dominikana to drugi pod względem wielkości kraj regionu Karaibów, położona jest na  wyspie Hispaniola, którą dzieli wraz z Haiti. Stołeczne miasto w Santo Domingo, zostało założone w 1496 r i jest najstarszym stałym osiedlem europejskim na obydwu kontynentach amerykańskich. Warto wybrać się na Dominikanę zimą lub jesienią. Można wtedy nacieszyć się karaibskim słońcem, którego przecież tak bardzo brakuje o tej porze roku w naszym kraju. W tym okresie na Dominikanie też jest trochę chłodniej, chociaż może lepiej byłoby napisać, nieco mniej gorąco. Nie ma jednak pory roku, którą można by zdecydowanie odradzić, warunki naturalne na wyspie pozwalają, aby sezon turystyczny trwał tu w zasadzie przez cały rok.

Ciekawym miejscem wypoczynku na wyspie jest Punta Cana, czyli rejon w którym poczujemy prawdziwy smak Karaibów. To tu znajdują się liczne gaje kokosowe a także  zachwycające, wielokilometrowe plaże, które łagodnie i stopniowo opadają do turkusowego morza Karaibskiego. Wybrzeże Punta Cana to także miejsce posiadające zjawiskową rafę koralową, dzięki czemu rejon ten jest wymarzonym miejscem dla nurków. Przede wszystkim jednak jest to kapitalny kawałek świata, by spędzić tu spokojne, rodzinne wakacje.

Osoby decydujące się na wyjazd na tę tropikalną wyspę, często również wybierają wypoczynek w Cabarete. To 6-kilometrowy pas wybrzeża Dominikany, położony na północnym krańcu wyspy. Znajduje się tu przepiękna piaszczysta plaża, którą oblewają krystalicznie czyste wody morza Karaibskiego, przyciągając wielu miłośników kąpieli morskich i plażowania. Wiedzmy również, że Cabarete to także wymarzone miejsce dla fanów windsurfingu.

Puerto Plata – „srebrne miasto” również jest bardzo popularnym i chętnie odwiedzanym kurortem Dominikany. To stolica północnego wybrzeża z niezwykłym Muzeum bursztynu, bogatym w zbiory jakże rzadkich, błękitnych odmian tych ozdób. Mnóstwo kawiarenek ulokowanych jest wzdłuż nadmorskiego bulwaru, na którego końcu wznosi się Fort Św. Filipa. Puerto Plata położona jest niedaleko miejscowości Santiago i Cabrera, stanowiąc świetne miejsce wypadowe do zwiedzania tych miast. Zabudowa domostw w stylu wiktoriańskim, piękne i bujne tropikalne, lasy a także malownicze wzniesienia tworzą niepowtarzalny krajobraz.

Jeśli więc pozostało Wam jeszcze nieco zaległego urlopu, zapraszamy do naszego biura. Postaramy się wybrać dla Was jakże przyjemną alternatywę od chłodnych i krótkich jesienno-zimowych dni. Może nawet niekoniecznie Dominikana, o tej porze roku świetna pogoda jest też choćby na Kubie, Zanzibarze, czy w Omanie. Czas pomyśleć trochę o sobie i naładowaniu akumulatorów przed kolejnymi wyzwaniami związanymi z Nowym Rokiem.