Costa Brava – dzikie wybrzeże Hiszpanii

Facebookgoogle_plusmail

Costa Brava zwana jest także Dzikim Wybrzeżem. Położona jest w Hiszpanii i jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Swoim zasięgiem obejmuje około 200-kilometrowy pas wybrzeża od granicy z Francją, aż po stolicę regionu – Barcelonę. Najpiękniejsza, słoneczna pogoda panuje tutaj od maja aż do początków października i w tym właśnie okresie najlepiej jest wybrać się na Costa Brava, by spędzić swoje wakacje. Region ten słynie z surowych, dzikich krajobrazów. Na północy wybrzeża są strome i skaliste, znajdziemy jednak również wiele urokliwych zatoczek z piaszczystymi plażami, natomiast południowa część to soczyście zielone gaje piniowe i lasy dębowe oraz cudowne piaszczyste plaże położone nad spokojnymi wodami Morza Śródziemnego.

Klienci wybierający się na wakacje w tym regionie Hiszpanii często zatrzymują się w Lloret de Mar. To największy i najpopularniejszy kurort na Costa Brava, który słynie z imprez do białego rana. W mieście nie brakuje restauracji, barów, tawern, dyskotek czy pubów, w których zabawa zdaje się nie mieć końca. Lloret de Mar to także bardzo bogata i zróżnicowana baza hotelowa, odpowiedni obiekt możemy tu znaleźć zarówno dla rodzin z dziećmi jak i młodszych wczasowiczów poszukujących rozrywki. Turystom pragnącym wypoczynku i błogiego lenistwa na plaży miasto oferuje zarówno popularne plaże w centrum miejscowości jak i zaciszne okoliczne zatoczki.

Kolejnym polecanym miastem na Costa Brava jest Blanes. To miejscowość wczasowa, oddalona o około 70 km od Barcelony. Kurort podzielony jest na dwie części, po stronie północno-zachodniej znajduje się port a także niewielka plaża, natomiast południowy wschód to długa piaszczysta plaża z wysokimi hotelami, zróżnicowanymi pod względem standardu oraz ceny. Są tu także liczne restauracje i sklepy, a niewątpliwą atrakcję miasta stanowi ogród botaniczny, z którego roztacza się piękny widok na całą okolicę.

Inną, często wybieraną miejscowością na Costa Brava jest Calella, położona jest wzdłuż skalistego wybrzeża. Miasto urzeka małymi zacisznymi i piaszczystymi plażami. Jest to jedna ze spokojniejszych miejscowości w regionie, charakterystyczne dla starej części Calelli są wąskie uliczki z licznymi zabytkami i restauracjami, znajduje się tu także zabytkowa latarnia morska. W trakcie sezonu turystycznego, Calella oferuje wiele atrakcyjnych imprez kulturalnych. Wypoczynek w Calelli jest także świetną propozycją dla miłośników sportów wodnych takich jak windsurfing, kitesurfing, czy żeglarstwo.

Spędzając wakacje na Costa Brava, warto wybrać się na wycieczkę do stolicy Katalonii – Barcelony. Wspaniały Plac Hiszpański, Sagrada Familia, Park Guell, gotycka Katedra czy też stadion Camp Nou  są jednymi z wielu miejsc, które warto tu zobaczyć. Również spacer słynną aleją La Rambla, prowadzącą do portu sprawi, że wizytę w Barcelonie będziemy jeszcze długo wspominać.

Nieco mniejszym, ale również godnym uwagi miastem podczas planowania zwiedzania, jest Girona. Położona jest na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok. W Gironie ważnymi punktami wielu wycieczek są gotycki kościół Najświętszej Maryi Panny, łaźnie Arabskie czy też kolorowe domy nad rzeką Onyar. Będąc tu warto wybrać się także na spacer wąskimi, średniowiecznymi uliczkami, które są szczególnie urokliwe wieczorami