Historia rodu Corelone w cieniu Etny – czyli kilka kroków dookoła Sycylii…

Facebookgoogle_plusmail

Sycylia to największa z włoskich wysp, oddzielona od kontynentu przez Cieśninę Mesyńską i otoczona przez Morze Jońskie, Morze Tyrreńskie i Śródziemne. Od wieków fascynuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami, które stały się natchnieniem dla wielu artystów. Już przez starożytnych nazywana Wyspą Słońca, szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku.

Jest to jedna z pereł południowych Włoch, którą można odkryć, zrozumieć i doświadczyć dzięki serii tras turystycznych, od natury po historię i tradycję.

Sycylia to ziemia mitów i legend ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych, mozaika kultur i narodów, które uczyniły ją tak oryginalną i ekscytującą. Słoneczna wyspa jest pełna kontrastów: typowo śródziemnomorska roślinność, kwitnące gaje pomarańczowe, cytrynowe i oliwne w pasie przybrzeżnym oraz pustynny, dziki krajobraz wewnątrz wyspy.

Większą część Sycylii zajmują wyżyny i góry, nad którymi dominuje masyw Etny, jednego z największych wulkanów na świecie, będącego symbolem nieodpartego piękna i witalności tego niesamowicie czarującego regionu.

Miłośników historii i zabytków urzekają majestatycznym pięknem świątynie Agrygentu, Selinuntu i Segesty. W architekturze miast widać wpływy arabskie, normańskie, elementy secesji i baroku. Na Sycylii nawet kuchnia jest sztuką. Wspaniałe, dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, a także obfitość ryb i owoców morza to podstawa finezyjnej śródziemnomorskiej kuchni.

Wyspa ma jeszcze jedną zaletę, pokazuje turystom, że urlop można spędzać nie tylko na plażowaniu, ale także poznając malowniczy pejzaż, wspaniałe zabytki oraz korzystając z licznych atrakcji turystycznych, aktywnego wypoczynku i wielu rozrywek.

Kiedy najlepiej lecieć do Sycylii?
Na letnie wczasy na Sycylii najlepiej wybrać się od maja do października, kiedy temperatury w kraju przekraczają 20°C, najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy termometry wskazują powyżej 40°C – jest to idealny okres do wygrzewania się na wspaniałych plażach, chociaż osoby źle znoszące upały powinny mieć na uwadze zbyt wysokie temperatury. Ciepłymi miesiącami są także czerwiec i wrzesień doskonale nadające się na urlopy w bardziej sprzyjających temperaturach powietrza.

Na zwiedzanie sycylijskich zabytków najlepsze miesiące to od kwietnia do czerwca oraz od września do początków listopada, choć ciężko wtedy skorzystać z kąpieli morskich, niemniej nie ma wtedy tylu turystów co w okresie letnim.

Specjalista ds. turystyki