CITY BREAK – pomysł na weekend

Facebookgoogle_plusmail

Sezon wakacyjny dobiega końca, urlopy też. Organizatorzy jednak prześcigają się w propozycjach dla osób, którym jeszcze pozostało kilka dni wolnych do wykorzystania jak również dla tych, którzy z uwagi na obowiązki zawodowe nie są w stanie wygospodarować dłuższego czasu na urlop.

Popularną alternatywą dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na urlop tygodniowy lub dłuższy są tzw City Break. To weekendowe lub odbywające się w środku tygodnia, 3-4 dniowe wyjazdy do najpopularniejszych i najciekawszych miast Europy.

City Break to idealne rozwiązanie na aktywne zwiedzanie – świetna przerwa w trakcie tygodnia pełnego obowiązków. Programy wycieczek są tak skonstruowane aby zapewnić maksymalne wykorzystanie czasu w ciągu pobytu, najbardziej efektywny dojazd do miejsca oraz zakwaterowanie w bezpośredniej bliskości wszystkich istotnych punktów w planie zwiedzania. Klient nie musi się absolutnie martwić o formalności – organizator załatwia je wszystkie. Na miejscu dostajemy opiekę przewodnika, który poprowadzi nas przez program a Klientowi pozostaje tylko korzystać z uroków miasta, w którym się znalazł.

Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek a także poznanie kultury, kuchni oraz życia nocnego danego miasta. To również propozycja na spędzenie kilku romantycznych chwil we dwoje, z dala od zgiełku hoteli z animacjami i parkami wodnymi, które w szczycie sezonu wakacyjnego są najbardziej popularne.

Często City Break organizowane są w oparciu o przeloty tanimi liniami lotniczymi lub w przypadku bliższych miast, transport autokarowy co pozwala na elastyczne dopasowanie terminów oraz portów wylotowych.

 

Oczywiście oferta City Break aktywna jest przez cały sezon letni jednak najpopularniejsza jest w okresie kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-listopad. Są to terminy najlepsze do zwiedzania – bez letniego skwaru, tłumu turystów a równocześnie zapewniające jeszcze przyzwoitą pogodę i ułatwiony dostęp do większości atrakcji turystycznych danego miasta.

Wśród najpopularniejszych  miast europejskich proponowanych przez polskich organizatorów w ofercie City Break znajdziemy m.in. Paryż, Barcelonę, Wiedeń, Londyn, Ateny, Amsterdam, Madryt czy Lizbonę.

Oferta autokarowa obejmuje m.in. Pragę, Budapeszt, Rygę ale również Wenecję czy Rzym.

 

Jeśli masz więc przed sobą wolny weekend – zapraszamy do naszego biura. Wybierzemy dla Ciebie ciekawą alternatywę spędzenia czasu – dość siedzenia przez telewizorem i marzeń o tym, co chciałbyś zobaczyć. Teraz jest ten czas aby kiedy marzenia o zobaczeniu Europy są w zasięgu ręki.

Specjalista ds. turystyki