Aplikacje przydatne w podróży

Facebookgoogle_plusmail

Podróż możemy planować na różne sposoby. Mając dostęp do internetu stacjonarnego i naszego komputera jesteśmy w stanie od początku do końca złożyć wszystkie potrzebne elementy naszej podróży. Możemy zarezerwować bilety, hotel, sprawdzić opinie, ceny biletów wstępu do muzeów, obejrzeć obiekt na mapach satelitarnych itp.

Co jednak gdy w czasie naszej podróży nie mamy dostępu do internetu a jedynym naszym „oknem na świat cyberprzestrzeni” jest ekran naszego smartfona lub tabletu?

Poniżej kilka aplikacji, które mogą się przydać w podróży.

IPOLAK

Aplikacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych zawierająca większość informacji dostępnych na stronie internetowej Ministerstwa. Znajdziemy w niej dane dotyczące wymaganych w danym kraju wiz, informacje o bezpieczeństwie w regionie, obyczaje czy święta, rady dla kierowców oraz kilka informacji dotyczących podróżowania. Wszystko dostępne w wersji offline bez konieczności dostępu do łącza internetowego.

CITYMAPS2GO

To aplikacja proponująca mapy offline. W wyszukiwarce wpisujemy nazwę miasta a apka proponuje nam do wyboru ściągnięcie szczegółowej mapy oraz artykuły o odwiedzanym miejscu. W zasadzie za jednym kliknięciem mamy nie tylko nawigację, ale również pełną gamę informacji o lokalnych atrakcjach.

TRIPRIDER

Aplikacja zastępująca całkowicie notatnik i to w wersji mocno rozbudowanej. Triprider pozwala na robienie notatek i zaplanowania szczegółowo każdego dnia. Dzięki możliwościom tej aplikacji możemy zapisać dokumenty i bilety potrzebne w podróży, oznaczyć i uporządkować zdjęcia itp. Całość można zapisać w formacie pdf. Aplikacja daje możliwość zapisywania szczegółów wielu podróży w jednym miejscu, katalogując każda wyprawę ze szczegółami w osobnych zakładkach.

YR

Kompleksowa pogodynka pozwalająca na kontrolę prognozy pogody. Prognozy podawane są w wersji godzinowej, dobowej i długoterminowej.

KINDLE

Jeśli chcemy ograniczyć ilość zabieranego ze sobą sprzętu elektronicznego do absolutnego minimum a jednocześnie czytać książki w wersji elektronicznej nie musimy już zabierać ze sobą popularnego „kundelka”. KINDLE stworzyło aplikację, która po zainstalowaniu na tablecie bądź smartfonie pozwoli nam na czytanie książek w podróży.

 

Do kompletu polecam również aplikację TRIPADVISOR, będącą offline’ową wersją witryny internetowej na której możemy znaleźć opinie o hotelach i rady turystów. Wersja mobilna działa bez konieczności połączenia z siecią. Możemy zachować więc interesujące nas strony i zajrzeć do nich w trakcie podróży.

Specjalista ds. turystyki